Zabawki dla szczeniaka

Zabawa to bardzo ważny element życia każdego psa. Szczenięta – tak jak dzieci – szczególnie uwielbiają zabawę i poświęcają jej sporo czasu. Młode psiaki z zainteresowaniem spoglądają na to, co je otacza. A każdy zwisający sznurek, przewrócony bucik czy choćby dłonie opiekuna zapraszają szczeniaczka do figlowania. Warto więc takiego małego rozbójnika zaopatrzyć w odpowiednie zabawki.

Idealna zabawka dla szczeniaka powinna być:

 • Niewielkich rozmiarów;
 • Wykonana z niezbyt twardych materiałów;
 • W pełni bezpieczna (zwróć uwagę na jakość jej wykonania, sprawdź, czy nie mada małych elementów, które łatwo odgryźć i połknąć);
 • Podawana psu pod nadzorem – zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z naturalnymi gryzakami. Lub jeśli psiak zapoznaje się z daną zabawką po raz pierwszy.

Zabawki dla psa zapewniają nie tylko naszemu czworonogowi rozrywkę, ale również wpływają na jego prawidłowy rozwój. Zabawa rozwija mięśnie, umiejętność chwytania oraz wyostrza spostrzegawczość. Pamiętaj o zakupie gryzaków, aby zachować swoje meble lub buty w stanie nienaruszonym. Gryzaki pozwolą zapanować nad instynktem gryzienia i żucia. A jednocześnie przydadzą się, gdy psiakowi zacząć wyrzynać się zęby stałe.

Piszczałka dla szczeniaków

Pełne energii i entuzjazmu szczeniaki poznają świat głównie przez ząbki. Zaznajamiają się z otoczeniem i z obcymi przedmiotami podgryzając wszystko wokół. Szczeniak, który nieporadnie bawi się nową zabawką, to naprawdę zabawny i często wzruszający widok.

W wielu sklepach zoologicznych znajdziemy wiele rodzajów piszczałek dla psów. Piłeczki, gumowane gryzaki z kolcami zapewniającymi masaż dziąseł i inne. Jednakże zabawki przypominające zwierzęta i ptaki są najbardziej przez psy lubiane.

Nawet najłagodniejszy piesek jest w swoim wnętrzu rozjuszonym łowcą. Z tego powodu będzie on gryzł zabawkę do momentu aż wyda ona dźwięk. Tutaj polecam przede wszystkim  zabawkę Trixie Latająca Kaczka Lateks 30 cm. Dzięki temu piszczałka dla psów stanie się z pewnością ulubioną zabawką na długi okres.

Należy zauważyć, że piszczałka dla psów z kolcami będzie wprost odpowiednia dla szczeniaków, którym wyrastają zęby. Taką zabawkę stosuje się w celu masażu ich dziąseł. Pomogą one rozwinąć żwacze zwierzaka i odwrócić jego uwagę, na przykład, od Twojego obuwia.

Warto też pomyśleć o przytulance — zabawka pluszowa dla psa KITTY -Dingo,  która będzie zachęcała pieska do zabawy. Pluszowy kotek ma niewielkie rozmiary, jest miękki i milutki w dotyku. Dzięki ukrytej w środku piszczałce staje się jeszcze atrakcyjniejsza dla Twojego czworonożnego malucha. Każdy szczeniak chętnie będzie nosił takie trofeum w pyszczku.

Piłka dla psa

Piłeczka jest idealną zabawką dla szczeniaka. Sprawdza się również, wtedy gdy chcesz porządnie zmęczyć swojego pupila. Turlając ją po podłodze, zachęcasz malucha do gonitwy. Piłka może stać się ukochaną zabawką, co możesz potem wykorzystać w szkoleniu i podczas wspólnych treningów.

Dla szczeniaczka wybierz małą, gumową piłeczkę, najlepiej z wystającymi wypustkami. Taką jak ta Trixie Piłka jeż  7 cm, taką piłeczkę psiak będzie mógł tarmosić i przeżuwać.

Warto również wybrać  kulę — smakulę Trixie Zabawka edukacyjna — Piłka Labyrinth-Snacky 6cm. Taka zabawka działa na podobnej zasadzie co kong. Wkładamy do środka apetyczne przekąski dla szczeniaczka. Mogą to być suche krokiety lub ciasteczka. A piesek turlając piłeczkę zjada swoje przysmaki.  Dla szczeniaka wybierz kulę rozmiarze S.

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100
149,00 zł
  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl