Trymer dla psa

Pies wymaga pielęgnacji przez cały rok. Należy go szczotkować, kąpać, a także strzyc. Specjalnym urządzeniem do strzyżenia zwierząt jest trymer. Trymer przydaje się psom szorstkowłosym, które nie gubią okrywy włosowej. To znaczy, że nie linieją tak obficie, jak pozostałe. Ich sierść charakteryzuje się tym, że obumarłe włosy nie wypadają same. A pozostają na skórze, uniemożliwiając w ten sposób wzrost nowych, zdrowych włosów. 

Sierść psa może wyglądać  zdrowo, tylko jeśli będziemy regularnie wyczesywać martwe włosy. Posługując się specjalnym nożem – trymerem. Zabieg usuwania martwych włosów, czyli trymowanie należy wykonywać regularnie. Od kilku do kilkunastu razy w ciągu roku. Jest on ważny nie tylko ze względu na wygląd sierści, ale również zdrowie skóry psa.

Trymer dla psa jak używać?

Do trymowania najczęściej używamy trymerów płaskich, których rozmiar jest dobierany do rodzaju sierści. Najważniejsze, aby otrze noża było wykonane ze stali. Należy również zwrócić uwagę czy jego zęby nie są zbyt tępe albo zbyt ostre. Nożyk trymerski nie może być za  ostry, ponieważ włos mam być  wyciągany, a nie ucinany.

 • Trymery o gęsto rozstawionych zębach idealnie nadają się do usuwania podszerstka oraz włosów cienkich, ale gęstych;
 • Natomiast te o rzadziej rozstawionych ząbkach przeznaczone są do usuwania grubego włosa okrywowego.

Wszystkie trymery różnią się między sobą szerokością rozstawienia zębów, ich grubością i długością. Niestety jeden trymer nie wystarczy, każdy właściciel psa szorstkowłosego powinien mieć  przynajmniej dwa, różne trymery. Sierść nie jest taka sama na całym ciele psa. Niektóre, bardziej delikatne miejsca, np.:  głowa czy łapy, wymagają większej precyzji. I tu najlepiej sprawdzi się delikatny trymer. Natomiast do włosów na grzbiecie i bokach psa przeznaczony jest grubszy i mocniejszy nożyk.

Zabieg trymowania psa jest trudny i pracochłonny. A od opiekuna wymaga wprawy i cierpliwości. Spełnia on jednak wiele funkcji i nie wolno go lekceważyć. Regularnie trymowanie stymuluje wzrost nowych, zdrowych włosów. A także zapobiega powstawaniu strąków i kołtunów. Dzięki temu sierść psa wygląda na zdrową i zadbaną. Oraz poprawia się również kolor sierści, staje się on bardziej intensywny i nasycony. Trymowanie jest dobre także dla skóry psa, taki regularny masaż zapobiega, na przykład powstawaniu zaskórników. 

Cena trymerów

Cena narzędzi jest zróżnicowana. Wszystko zależy od tego, na jakim trymetrze nam najbardziej zależy. W sklepach zoologicznych znajdziemy również różne rodzaje trymerów dla psów:

 • Trymer tradycyjny – jest to najbardziej podstawowy typ trymera. Wyglądem przypomina nóż, ponieważ uchwyt jest przedłużeniem ostrza. Uchwyt może być drewniany, plastikowy lub metalowy. Cena – od 20 zł do 50 zł;
 • Trymetr hakowy – ten trymer wyglądem przypomina grabie. Tego rodzaju trymery są bardzo proste w użyciu i z pewnością każdy sobie z nim poradzi. Niestety trymer hakowy nie zastąpi całkiem tradycyjnego, ponieważ usuwa głównie podszerstek. Cena waha się od 20 zł do 60 zł;
 • Kamień trymerski — ciekawym narzędziem jest również specjalny kamień do trymowania, przypominający nieco pumeks. Jego zaletą jest niezwykła precyzja.  Co więcej, usuwa nie tylko włos, ale także martwy naskórek i brud. Cena takiego pumeksu to koszt ok. 30 zł;
 • Trymer elektryczny — alternatywą dla ręcznych trymerów są maszynki elektryczne. Umożliwiają one szybkie i bardzo wygodne strzyżenie czworonoga, ale korzystanie z nich wymaga nieco wprawy. Ponieważ mają wymienne ostrza, nadają się do usuwania podszerstka, a także krótkiego i długiego włosia. Maszynka przydaje się również wtedy, kiedy naszemu psu trzeba całkowicie usunąć sierść. Ceny wahają się do 50 zł do 100 zł.

trymery dla psów zapraszamy na zakupy

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100
149,00 zł
  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl