Szelki dla psa

W sklepie zoologicznych znajdziemy różne rodzaje szelek, takie jak szelki spacerowe oraz szelki samochodowe dla psa. Te ostatnie są niezwykle wygodne podczas podróży samochodem. Dostępne szelki wykonane są zazwyczaj z wysokiej jakości materiałów. Najczęstszym tworzywem wykorzystywanym do ich produkcji jest nylon, który jest jednocześnie miękki i wytrzymały. Na regałach w sklepie znajdziemy również specjalne szelki dla szczeniaka.

Tego typu uprząż można dowolnie regulować w okolicy bioder. Tak by optymalnie dopasować ich szerokość do obwodu zwierzęcia. Szelki dla psa stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnej obroży. Dla bezpieczeństwa zwierzaka również dostępne są  szelki z odblaskami. Każdy typ szelek dostępny jest w różnych rozmiarach i kolorach.

Szelki dla dużego psa

Szelki dla psa są szczególnie polecane dla bardzo wrażliwych karków psów, które źle znoszą obrożę. Coraz więcej posiadaczy psów sięga po szelki. Ponieważ są ona o wiele lepiej tolerowane i nie ściskają tak jak obroża. Szelki również gwarantują lepsze prowadzenie psa na smyczy.

 • Szelki mogą być też świetnym rozwiązaniem dla psów, które nie przepadają za chodzeniem w obroży. Nie każdego czworonoga uda się przekonać do tego typu ograniczenia swobody i to właśnie szelki mogą okazać się świetną alternatywą;
 • Szelki są także niezastąpione w przypadku psów, które bardzo szarpią za smycz. Lub próbują się wyrywać i uwolnić z obroży. Takie działanie bardzo mocno nadwyręża psią szyję. Mocne szarpnięcie może doprowadzić do przyduszenia albo do kontuzji karku u psa. Pod tym względem szelki są o wiele bezpieczniejsze. W szelkach szarpiący się pies nie obciąża szyi.

Dobór szelek dla psa jest uzależniony od ich rodzaju oraz od wielkości czworonoga. Należy przede wszystkim: 

 • Zmierzyć psa. Wymiary niezbędne do doboru szelek to: obwód szyi w najszerszym punkcie. Oraz obwód klatki piersiowej w jej najszerszym punkcie. A także długość linii górnej i dolnej. Długość linii górnej to odległość między punktami, w których dokonaliśmy pomiaru szyi i klatki piersiowej. Długość linii dolnej to również odległość pomiędzy dolnymi punktami pomiaru szyi i klatki piersiowej;
 • Szelki warto dobierać starannie. Nie powinny być grube, obcierające i ciasne. Warto zwrócić uwagę na to, by nie posiadały ostrych krawędzi i elementów. Szelki powinny być zrobione z lekkiego materiału, który szybko wysycha.

W sklepie zoologicznych możemy również znaleźć różne rodzaje szelek dla psów. Najpopularniejsze z nich to:

 • Szelki spacerowe – najpopularniejszy typ szelek dla psa. Są także najtańszym wariantem spośród wymienionych. Są dostępne w wielu rozmiarach i kolorach;
 • Szelki sportowe – wykonane z solidnych materiałów, nie obcierają podczas biegów lub przy obciążeniu. Szelki sportowe dzielą się na kolejne kategorie: do biegania, szelki zaprzęgowe, szelki z obciążeniem i inne. Należy dobrać je w zależności od tego, do jakiej aktywności będą potrzebne;
 • Szelki profesjonalne – do zastosowań fachowych np.: u psów tropiących lub u psów-przewodników;
 • Szelki do samochodu – posiadają zapięcia, które wpina się w klamrę od pasa samochodowego.

Bezpieczeństwo psa jest najważniejsze

Wielu właścicieli wybiera dla swoich psów szelki które przydatne są w różnych okolicznościach, np. doskonale sprawdzą się podczas spaceru. Są bezpieczniejsze dla kręgosłupa twojego pupila, ponieważ ciężar rozkłada się na klatkę piersiową. Do szelek możesz przypiąć każdą smycz. W szelkach pies będzie czuł się swobodniej niż w obroży i do woli wykorzysta czas spaceru. A regulowane paski pozwolą dopasować szelki do sylwetki psa, także w ubranku.

Szelki przydadzą się również w trakcie podróży. Gdzie zapewniają zwierzęciu bezpieczeństwo w sytuacji hamowania. Szelki dla psów należy dobierać w taki sposób, aby pies się w nich nie wydostał. A także, aby było dla niego wygodne oraz nie powodowało bolesnych otarć.

Szelki dostępne są w różnych rozmiarach. A także dostosowane do psów na każdym etapie życia oraz każdej wielkości. Do wyboru mamy szelki z gładkiego nylonu czy skóry, jak również takie ze zdobionymi taśmami. Dla psich podróżników warto zakupić szelki samochodowe z pasem bezpieczeństwa.

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100
149,00 zł
  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl