Szczotki, zgrzebła, grzebienie

Trixie Szczotka dwustronna 17x10 cm Trixie Szczotka dwustronna 17x10 cm
Producent: TRIXIE
Cena: 18,49 zł
szt.
zobacz więcej
Zolux Grzebień dla psa duży Zolux Grzebień dla psa duży
Producent: Zolux
Cena: 17,49 zł
zobacz więcej
Zolux Zgrzebło-szczotka mała Zolux Zgrzebło-szczotka mała
Producent: Zolux
Cena: 28,49 zł
szt.
zobacz więcej
Trixie Nożyczki do pazurów 16cm Trixie Nożyczki do pazurów 16cm
Producent: TRIXIE
Cena: 39,49 zł
szt.
zobacz więcej
Trixie Szczotka drewniana [2326] Trixie Szczotka drewniana [2326]
Producent: TRIXIE
Cena: 13,49 zł
szt.
zobacz więcej
Trixie Zgrzebło dla psa 7x18cm [24244] Trixie Zgrzebło dla psa 7x18cm [24244]
Producent: TRIXIE
Cena: 64,49 zł
szt.
zobacz więcej
Trixie Nożyczki pielęgnacyjne [2360] Trixie Nożyczki pielęgnacyjne [2360]
Producent: TRIXIE
Cena: 13,49 zł
szt.
zobacz więcej
Trixie Szczotka drewniana dwustronna [2305] Trixie Szczotka drewniana dwustronna [2305]
Producent: TRIXIE
Cena: 18,49 zł
szt.
zobacz więcej
Trixie Zgrzebło Carding 8x14cm [TX-24173] Trixie Zgrzebło Carding 8x14cm [TX-24173]
Producent: TRIXIE
Cena: 75,49 zł
szt.
zobacz więcej
Eurowet Spray ochronny do opuszków 90ml Eurowet Spray ochronny do opuszków 90ml
Producent: EUROWET
Cena: 39,49 zł
szt.
zobacz więcej
Fixi Zgrzebło gumowe 9x13cm Fixi Zgrzebło gumowe 9x13cm
Producent: Fixi
Cena: 7,49 zł
szt.
zobacz więcej
Fixi Zgrzebło komfort 9x13cm Fixi Zgrzebło komfort 9x13cm
Producent: Fixi
Cena: 10,49 zł
szt.
zobacz więcej

Świadoma pielęgnacja zwierząt staje się coraz bardziej powszechna. I przynosi świetne rezultaty. A często jest wręcz niezbędna, by pies zachowywał ładny i zdrowy wygląd.

Pielęgnacja sierści to nie tylko używanie szamponów, odżywek dla psów. Taka pielęgnacja to również używanie akcesoria, które są niezbędne, by solidnie wyczesać psa. Czesanie warto przeprowadzać dość często (w przypadku ras długowłosych nawet każdego dnia). Szczotka świetnie sprawdza się po kąpieli oraz podczas wygładzania sierści. Grzebień może posłużyć do rozczesywania kołtunów. A Furminator znakomicie wybiera martwy podszerstek. Akcesoria te należy dobrać do wielkości psa. Im większe zwierzę, tym szersza może być szczotka lub grzebień.

Szczotka dla psa

Regularne szczotkowanie to podstawa psiej pielęgnacji. Zabieg ten nie musi być wcale przykrym obowiązkiem – wręcz przeciwnie – może sprawić przyjemność czworonogom. Należy tylko wybrać odpowiednią szczotkę.

Idealna szczotka dla psa powinna doskonale sprawdzać się w codziennym użytkowaniu. Najlepsza będzie więc taka, którą z powodzeniem możemy wykorzystać  do usuwania martwych włosów. A także do rozczesania kołtunów, jak i do wygładzenia psiej szaty.

Warto więc zainwestować w przyrząd z miękkiego włosia, który nie będzie wyrywał sierści w czasie użytkowania. Szczotka z naturalnego włosia sprawdzi się u psów z krótką sierścią. U psów o długiej sierści sprawdzą się szczotki z miękkiego włosia, jak i szczotki drucianej. Przy pomocy drucianej z powodzeniem rozplączemy kołtuny. A włosianą wygładzimy i nabłyszczymy ich sierść, co jest szczególnie istotne przed wystawą. Tutaj również można kupić przyrządy dwustronne, łączące dwie szczotki w jedną - Szczotka owalna dwustronna.

Regularne szczotkowanie i czesanie psa poprawia ukrwienie skóry oraz pozwala usunąć martwy włos. Sprawia również, że sierść psa staje się miękka, lśniąca i miła w dotyku. Czesanie psa jest także świetną okazją do skontrolowania jego stanu zdrowia. Poprzez szczotkowanie sierść zostaje oczyszczona ze starych, zniszczonych włosów, co umożliwia rośnięcie nowych i oddychanie skórze. Silnie skołtuniona sierść jest idealnym miejscem do życia dla kleszczy, roztoczy. Oraz pcheł i może powodować silne egzemy.

Grzebień i zgrzebło dla psa

Żaden właściciel psa nie może rezygnować z zakupu szczotki. W miarę potrzeb warto zaopatrzyć się również w inne przyrządy do pielęgnacji sierści czworonoga. Przydać może się przede wszystkim grzebień i zgrzebło. Grzebień ułatwia pozbycie się kołtunów i rozczesanie sierści w trudno dostępnych miejscach. Wyróżniamy grzebienia o długich zębach, jak i krótkich.

Grzebienie o krótkich zębach sprawdzają się idealnie przy czesaniu psów długowłosych o rzadkim podszerstku. Warto też używać grzebieni o obracających się  zębach — Grzebień obrotowy gęsty odkłaczający. Ponieważ najmniej szarpią i wyrywają włosy. Dzięki nim można dokładnie i delikatnie rozczesać całe futerko. Można się również zaopatrzyć w grzebienie o różnej wielkości i o różnym rozstawieniu zębów. Grzebienie o długich zębach przydają się również do czesania psów długowłosych o gęstym podszerstku. Szczególnie gdy nie mają zbyt gęsto osadzonych zębów. Można nimi czesać całe zwierzę, jednak najlepiej sprawdzają się przy wyczesywaniu krzyży i ogona.

Grzebienie o krótkich zębach dla psów są idealne do rozczesywania włosów na kufie, łapach. Oraz na ogonie u strzyżonych psów szorstkowłosych. Używa ich się również do rozczesywania trudno dostępnych miejsc.

Grzebienie o krótkich zębach bywają przydatne do czesania także psów krótkowłosych o gęstym podszerstku. Czesanie jest jednak dosyć żmudne i długie, zwłaszcza gdy pies jest duży.

Zgrzebło jest narzędziem wykorzystywanym do usuwania martwych włosów, podszerstka, kurzu i zabrudzeń z sierści psa. Zgrzebło o elastycznych ząbkach dodatkowo wygładza włosy okrywające. A modele o ząbkach sztywnych lepiej rozczesują splątaną sierść.

Narzędzie tego typu idealnie sprawdzi się przy rozczesywaniu mocno splątanego długiego włosia. Oraz przy usuwaniu sfilcowań i martwej sierści. Poradzi ono też sobie z sierścią grubą i podszerstkiem — Zgrzebło Carding 11x15cm. 

Odpowiednio zgrzebło zależy od rodzaju i długości włosa naszego czworonoga. Dla czworonogów obdarzonych gęstą sierścią dobrze sprawdzi się zgrzebło metalowe. Takie jak Trixie Zgrzebło poprzeczne metalowe rzadkie podwójne. Składające się z dwóch rzędów ząbków o różnej długości. Dzięki takiej budowie będziemy mogli dokładnie wyczesać naszego ulubieńca.

  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl