Opcje przeglądania

Często zdarza się, że domowe czworonogi potrzebują więcej niż jednej smyczy. Mamy do wyboru smycze skórzane, które przydadzą się w mieście. A także smycze automatyczne tasiemkowe lub linkowe firmy Flexi. Sprawdzą się one przy spacerach w lesie lub na wspólny jogging. Smycz ringówka sprawdzi się przy psach wystawowych. 

Przed konkursem  lub wystawą należy zadbać nie tylko o wypielęgnowanie psiaka. A także o wyposażenie go w odpowiednie akcesoria wystawowe. Pies powinien nauczyć się przyjmowania właściwej postawy, prezentacji poszczególnych części ciała. A przede wszystkim chodzenia na specjalnej smyczy – ringówce.

Ringówka dla psa

Ringówką nazywamy specjalny rodzaj smyczy, przeznaczony jedynie do prezentacji psa podczas wystawy. Jest to po prostu cienka, nylonowa bądź skórzana linka, która wyglądem przypomina zwykłą, klasyczną smycz. Różnica polega na tym, że ringówki nie przypina się do obroży. Na końcu smyczy ringowej znajduje się pętla zaciskowa. Zakładana jest bezpośrednio na szyję psa, tak aby znalazła się tuż za jego uszami. Dzięki temu łatwiej utrzymać kontakt z czworonogiem i zapanować nad jego zachowaniem.

Charakterystyczną cechą ringówek jest to, że są dużo krótsze od zwykłych smyczy spacerowych. Jej standardowa długość wynosi od 50 do 140 centymetrów.

Smycz dla psa sprawdzi się idealnie w czasie wspólnego uprawiania sportu. Oraz aktywności na wietrze czy w wodzie. Tego typu ringówka nie jest odpowiednia dla psów, które mocno i bez przerwy ciągną za smycz.

Jeśli planujemy w przyszłości wystawiać psiaka. Już od szczenięctwa powinniśmy przyzwyczajać go do wszystkich akcesoriów używanych na konkursie piękności. Nie możemy jednak od razu wymagać od naszego ulubieńca zbyt wiele. Szczeniaka zbyt młodego nie należy w ogóle brać na ringówkę. Ćwiczenie to można zacząć najwcześniej po 3-lub 4 miesiącach. A wtedy przez dłuższy czas trzeba być wyrozumiałym. 

Pierwsze ćwiczenia nie powinny trwać długo, w przeciwnym razie młody pies prędko się znudzi i zniechęci. Najpierw przyzwyczajamy pupila do noszenia zwykłej obroży z przypiętą do niej smyczy. A gdy tylko psiak je zaakceptuje, wprowadzamy ringówkę. Treningi dobrze jest przeprowadzać w cichym i odosobnionym miejscu, gdzie zwierzaka nic nie będzie rozpraszało. Ringówka powinna być tylko lekko napięta, by nie ciągnąc psa za bardzo do góry. Najważniejsze jest znalezienie i wyćwiczenie właściwego tempa. Na początku takiego treningu można również pomagać sobie różnymi smakołykami, które zmotywują psa do większego wysiłku. Gdy ulubieniec dorównuje nam kroku i choć przez chwilę biegnie prawidłowo, chwalimy go i nagradzamy przysmakiem. W ten sposób nauczony pies będzie chodził prawidłowo. A właściciel uniknie drwin obserwatorów, którzy nieraz widzą psa prowadzącego pana od drzewka do drzewka, a nie odwrotnie.

Pamiętajmy, by nigdy nie krzyczeć na psa i nie karać go za błędny krok. Takie zachowanie tylko przestraszy i zrazi pupila do dalszych ćwiczeń. Wystawa ma być przede wszystkim dobrą zabawą dla obu stron. A także dobrym sposobem na zacieśnienie więzi z ulubieńcem. I wzmocnienie wzajemnego zaufania.

Smycz ringowa

Smycz ringówka służy do profesjonalnej prezentacji psa na ringach wystawowych i zawodach. Również ta smycz sprawdzi się u psów myśliwskich. Dobierając odpowiednią wielkość ringówki dla psa, musimy wziąć pod uwagę kilka parametrów:

 • Długość;
 • Materiał z jakiego została wykonana;
 • Oraz sposób wykończenia.

Ringówka powinna być też jednocześnie mocna i delikatna. Ważny jest również jej  kolor — najlepiej, aby harmonizował z kolorem umaszczenia pupila. Smycz ringowa myśliwska brązowa 130cm, 13mm przeznaczona jest dla wszystkich aktywnych psów. Idealna przy treningu Agility, sporcie i aportowaniu w wodzie.

CHABA Smycz ringówka - 4mm czarna CHABA Smycz ringówka - 4mm czarna
Producent: CHABA
Cena: 13,49 zł
zobacz więcej
CHABA Smycz ringówka - 2,5mm czarna CHABA Smycz ringówka - 2,5mm czarna
Producent: CHABA
Cena: 15,49 zł
szt.
zobacz więcej
CHABA Smycz ringówka - 4mm czarna CHABA Smycz ringówka - 4mm czarna
Producent: CHABA
Cena: 17,49 zł
szt.
zobacz więcej
CHABA Smycz ringówka - 4mm czerwona CHABA Smycz ringówka - 4mm czerwona
Producent: CHABA
Cena: 16,49 zł
szt.
zobacz więcej
CHABA Smycz ringówka - 6mm czerwona CHABA Smycz ringówka - 6mm czerwona
Producent: CHABA
Cena: 20,49 zł
szt.
zobacz więcej
CHABA Smycz ringówka - 8mm czarna CHABA Smycz ringówka - 8mm czarna
Producent: CHABA
Cena: 29,49 zł
szt.
zobacz więcej
  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl