Promiennik ciepła dla psa

Narodziny szczeniaków są niezwykle stresujące dla każdego hodowcy. Każdy hodowca, który planuje rozmnażanie swoich suk, powinien zaopatrzyć się w promiennik podczerwieni.

Lampa kwoka dla szczeniąt

Narodzone szczenięta są małe i ślepe. A także głuche i bezbronne. Małe szczeniaki od razu po urodzeniu nie mają jeszcze wykształconego mechanizmu termoregulacji. Jednym z odruchów małych szczeniąt jest podążanie za ciepłem. Pieski małe szukają ciepła w kojcu, tulą się do mamy. A także przytulają się do małych psich noworodków. W ten właśnie sposób pieski ogrzewają się nawzajem. Hodowcy nie mogą dopuścić do ich wyziębienia. W pierwszym tygodniu życia temperatura w kojcu powinna wynosić 37 stopni. Poniżej 35 stopni nie funkcjonują enzymy trawienne. Z upływem czasu temperatura może być niższa. Powinna wynosić nie mniej niż 25 stopni w 4 tygodniu. Dogrzewanie maluchów powinno się odbywać nie zależnie od pory roku. Ponieważ nawet latem należy dogrzewać maluchy.

Niezawodnym sposobem na ogrzewanie szczeniąt jest montaż promiennika cieplnego w postaci lampy. Inaczej żarówki promiennikowej o odpowiedniej mocy grzewczej. Tak lampa ogrzeje kojec z małymi. Pozwali też zabrać matkę od szczeniąt np. na spacer czy do weterynarza. Bez problemu hodowcy mogą zainwestować w taką lampę. Nie bojąc się, że młody organizm zostanie nadmiernie oziębiony.

Kwoka dla szczeniąt to nic innego jak żarówka promiennikowa. Takie żarówki były kiedyś dostępne tylko w sklepach rolniczych. Żarówki te były kiedyś używane w hodowlach drobiu przy ogrzewaniu kurcząt. Taka żarówka daje bardzo dużo pozytywów. Dlatego jest wykorzystywana w różnych hodowlach. Coraz częściej wykorzystują ją hodowcy psów: na psich porodówkach, w szpitalach i klinikach weterynaryjnych. Warto w taki zestaw zaopatrzyć się jeszcze przed planowanym miotem. Sama mogę polecić zestaw w lampą do ogrzewania szczeniąt — ciepły kojec.

Ciepło dla psów

Szczenięta zaraz po urodzeniu potrzebują dość wysokiej temperatury (ponad 30 stopni). Dlatego powieszenie żarówki grzejnej spełnia w bardzo prosty sposób ten wymóg. Wysokość powieszenia umieszczenia lampy grzejącej nad kojcem należy dobrać do wysokości suki karmiącej. A także dodać jeszcze 40 cm. Taka lampa może działać 24h.

Dodatkowo ogrzewanie kojca zwiększa przeżywalność szczeniąt. A także ogranicza możliwość złapanie wirusa  i pobudzi system odpornościowy. Należy również pamiętać, aby w kojcu nie było za gorąco, tak aby maluchy się nie odwodniły.

W celu zapewnienia maluchom ciepła wybieramy żarówki o różnych mocach. Moc żarówki musi być dostosowana do wielkości psa. Do wyboru mamy żarówki  ze światłem białym i czerwonym. Większość hodowców wybiera żarówkę w świetle czerwonym. Ponieważ czerwone światło nie zakłóci cyklu dnia i nocy. Oraz nie będzie przeszkadzać podczas snu ani zwierzętom, ani właścicielom.
Taka lampa promiennikowa sprawdzi się tez w przypadku chorych, starszych psów lub zwierząt z problemami reumatycznymi. Nagrzewanie pod lampami z podczerwienią znacznie poprawia ukrwienie mięśni i pomaga w leczeniu schorzeń reumatycznych. Promienniki podczerwieni stosuje się w klinikach weterynaryjnych. Są pomocne np. przy dochodzeniu zwierząt do dobrej kondycji po przebytych operacjach i zabiegach przy użyciu narkozy.

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100
149,00 zł
  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl