Niezależnie od tego, czy bierzemy pod swój dach szczeniaka, psiego podrostka lub psa dorosłego albo starszego. Każdego pieska należy nauczyć czystości. U szczeniąt wynikają one z braku wyuczenia pewnych nawyków i niewielkiego pęcherza. A u dorosłych psów popuszczanie może być efektem stresu.

Zanim zdecydujesz się wziąć domu szczeniaka, musisz wiedzieć, że:

 • Szczenię do 4-5 miesiąca życia nie jest w stanie długo wytrzymywać bez zaspokajania swoich potrzeb fizjologicznych. Tak w ciągu dnia, jak i nocy; 
 • Mały pies załatwia swoje potrzeby fizjologiczne zawsze po drzemce, po jedzeniu oraz po intensywnej zabawie. Pamiętaj o tym. Bądź czujny w sytuacjach, kiedy np. przychodzą goście i zaczynają bawić się z twoim szczeniakiem. Niech ta zabawa nie trwa długo. Przerwij ją na wyprowadzenie psiaka na zewnątrz lub na podkład higieniczny.

Nauka czystości i dyscyplina psa są rzeczami do wyuczenia. Można tutaj przede wszystkim użyć akcesoriów do nauki czystości. W sklepie dogomarket znajdziemy specjalne podkłady do nauki czystości dla szczeniąt. A także podkłady dla psów starszych i po zabiegach. Takie podkłady higieniczne idealnie chronią łóżko przed zabrudzeniem i przesiąkaniem.

 

Podkład treningowy SPARK 45x60

Podkład treningowy SPARK 45x60
Podkład treningowy SPARK 45x60

Praktyczne podkłady treningowe SPARK wspomagają trening czystości małego szczeniaka. Podkład wykonany jest ze specjalnie zaprojektowanej włókniny odprowadzającej ciecz do wewnątrz podkładu, chłonnych włókien celulozy i szybko absorbujących płyn granulek. Spód podkładu stanowi wodoodporna warstwa, która zapobiega przesiąkaniu na zewnątrz.

Wysyłka w: maksymalnie 5 dni robocze

Cena: 12,00 zł
szt.

Spark Podkłady treningowe 45x60 10szt/op

Spark Podkłady treningowe 45x60 10szt/op
Spark Podkłady treningowe 45x60 10szt/op

Wysyłka w: maksymalnie 5 dni robocze

Cena: 9,49 zł
szt.

Spark Podkłady treningowe 60x60 10szt/op

Spark Podkłady treningowe 60x60 10szt/op
Spark Podkłady treningowe 60x60 10szt/op

Wysyłka w: maksymalnie 5 dni robocze

Cena: 14,49 zł
szt.

Spark Podkłady treningowe 90x60 10szt/op

Spark Podkłady treningowe 90x60 10szt/op
Spark Podkłady treningowe 90x60 10szt/op

Wysyłka w: maksymalnie 5 dni robocze

Cena: 17,49 zł
szt.

Podkłady higieniczne dla psów

Pojawienie się malutkiego psa w domu powoduje wielką radość i wzruszenie. Posiadanie pas to obowiązek, który spoczywa na właścicielu. Dlatego tak ważna jest nauka posłuszeństwa i nauka zachowania czystości w domu. Idealnym rozwiązaniem jest podkład higieniczny. Jest to świetne rozwiązanie również dla psów starszych i chorych, które załatwiają swoje potrzeby w domu. Idealnie sprawdzi się również w dalekich podróżach.

Większość podkładów  jest miękkich i przyjemnych dla szczeniąt. Wewnątrz podkładów znajduje się warstwa pokryta żelem, który absorbuje wszystkie ciecze i nieprzyjemne zapachy. Spód wkładki powleczony jest nieprzepuszczalną folią, która zatrzymuje ciecze. Tutaj przede wszystkim polecam podkłady — Protectiva Soft Super podkłady higieniczne. Oraz Podkłady chłonne CLASIC do zachowania czystości.

W jaki sposób nauczyć psa korzystania z maty:

 1. Rozłóż matę na podłodze białą stroną do góry z dala od legowiska i pożywienia psa. Pies musi mieć dostęp do maty przez całą dobę;
 2. Umieść pupila na macie;
 3. Nagradzaj psa, gdy skorzysta z maty;
 4. Gdy pies nauczy się załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne na matę wewnątrz. Naucz go załatwiać je na zewnątrz. Przesuwaj matę stopniowo w stronę drzwi wyjściowych. A w końcu na zewnątrz w miejscu do tego przeznaczonym – na dwór.

Zalety podkładek higienicznych:

 • Idealne do szkolenia zwierząt;
 • Odpowiednie dla szczeniaków oraz dla starszych i schorowanych zwierząt, które nie mogą wychodzić na dwór;
 • Pomaga utrzymać czystość i świeżość;
 • Mocna wierzchnia warstwa chroni przed uszkodzeniem i rozerwaniem;
 • Brzegi chroniące przed przeciekaniem zapewniają maksymalną ochronę podłóg przed wilgocią;
 • Posiadają nieprzemakalny spód;
 • Podkładkę możesz wykorzystać w kuwecie, w kojcu, w legowisku i na łóżko;
 • Idealnie się sprawdza pod miseczki z pokarmem lub wodą dla zwierząt;
 • Doskonałe do transporterów i klatek;
 • Podkłady mają właściwości bakteriobójcze, mata jest również antyalergiczna, to z kolei jest świetne i bezpieczne rozwiązanie dla psów ze skłonnościami alergicznymi;
 • Podkładki dostępne są różnych rozmiarach.
  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl