
TOP 5 ciekawostek o szczeniętach + BONUS
Słodki, pokryty miłym futerkiem i wiecznie głodny.
O kim mowa?
Oczywiście, że o szczeniaku! „Ten, który powiedział, że szczęścia nie można kupić, zapomniał o szczeniętach.” - Gene Hill
Czy pamiętasz dzień, w którym po raz pierwszy przyniosłeś do domu małego szczeniaka? Od tej pory, żadna chwila nie jest już taka sama. Masz oddanego i wiernego przyjaciela, który bacznie Cię obserwuje. Zapewne chciałbyś zrobić wszystko, żeby się odwdzięczyć i dać szczeniakowi wszystko, co najlepsze. Szukasz więc informacji o tym, jaka karma dla szczeniaka jest najlepsza i jak sprawić, żeby zwierzak był szczęśliwy. Tym sposobem trafiłeś na naszego bloga – do miejsca, w którym dowiesz się wszystkiego na temat zwyczajów czworonogów.
Przedstawiamy TOP 5 Najbardziej interesujących faktów o szczeniętach:
TOP 5: Szczenięta rosną ekstremalnie szybko.
W związku z tym najważniejszą kwestią jest zapewnienie im odpowiedniego pożywienia, aby szczeniaki miały mocne kości i zęby. Powinieneś również zapewnić swojemu małemu czworonogowi odpowiednią ilość kalorii, aby miał energii na tyle dużo, żeby móc efektywnie się bawić i uczyć. Czym więc karmić pieska, skoro na rynku znajdziemy tysiące rodzajów karm przeznaczonych dla szczeniaków? Czy wszystkie karmy są dobre? Jaka karma dla szczeniaka jest odpowiednia? Jak sprawdzić, czy dobrze dopasowałem karmę dla mojego pupila? Ile gram karmy dla szczeniaka? Kliknij TUTAJ, aby uzyskać odpowiedź!
TOP 4: Szczenięta mogą być żywione mokrą karmą już od czwartego tygodnia
Wtedy bowiem przestają odżywiać się mlekiem matki, które do tej pory zapewniało pieskom odpowiednią ilość kalorii i witamin. Szczenięta oddziela się od matki zazwyczaj w piątym lub szóstym tygodniu od urodzenia. Pytanie brzmi: Ile gram karmy dla szczeniaka podawać? Wszystko zależy od jego wagi i rodzaju pożywienia
TOP3: Szczenięta uwielbiają się bawić. !
Jest to fakt, którego nie da się podważyć. Zdrowe szczeniaczki uwielbiają się bawić i lizać właściciela po twarzy. Jest to znak radości i wielkiej miłości. Śpieszmy się kochać szczeniaczki – tak szybko dorastają.
TOP2: Szczenięta potrafią wydawać 12 różnych dźwięków. !
Mimo tego kontaktują się ze swoim podopiecznym za pomocą „mowy ogona”. Szczeniak, gdy macha ogonem w prawo wyraża szczerą chęć zabawy. W lewo – ogromny strach. Szczenięta machają jeszcze wysoko, nisko, szybko lub wolno. Koniecznie zostaw komentarz, jeżeli chciałbyś przeczytać artykuł o szczenięcej i psiej mowie!
TOP1: Człowiek przygarnął szczeniaka już 30 tysięcy lat temu!
Dokładnie tak! Przyjaźń człowieka z psem zaczęła się już podczas epoki lodowcowej. Prehistoryczni myśliwi udomowili wilki, aby pomagały w polowaniach. Niedługo później okazało się, że to doskonałe zwierzęta domowe i najlepsi przyjaciele człowieka.
BONUS - Redakcja dogomarket.pl odpowiada na najczęściej zadawane pytania:
Specjalnie dla naszych czytelników w ramach bonusu przygotowaliśmy listę pytań i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
Mokra karma dla szczeniaka od kiedy? Tak jak wspominaliśmy wyżej. Mokrą karmę można podawać szczeniętom już od czwartego tygodnia życia. Istnieją jednak wyjątki – niezwykle ważna jest rasa psa.
Sucha karma dla szczeniaka od kiedy? Właściwie możemy podawać suchą karmę od samego początku. Z tym, że powinna być ona zwilżona dla piesków młodszych niż osiem tygodni. Powyżej ósmego tygodnia odpowiednio dobrana sucha karma dla szczeniaka powinna być chętnie jedzona przez młodego czworonoga. To, ile karmy dla szczeniaka powinniśmy podawać zależy od jego rasy.
Jaka karma dla szczeniaka jest najlepsza? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez naszych klientów. Nie jesteśmy w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi na te pytanie. Polecamy odwiedzić swojego weterynarza w celu konsultacji na temat potrzeb żywieniowych. Pamiętaj, że zapotrzebowanie energetyczne zmienia się kilkukrotnie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia psa.
Czy mogę kąpać szczeniaka? Oczywiście! Małe pieski uwielbiają wodę! Koniecznie zacznij kąpać szczeniaka już teraz, aby dorosły pies kojarzył tą czynność z czymś oczywistym.
Dlaczego mój szczeniak nie aportuje? Nie musisz się tym przejmować, niektóre pieski uczą się nieco dłużej. Wszystko zależne jest od rasy psa i doświadczenia właściciela. Jeśli czujesz się z jakiegoś powodu zaniepokojony, możesz zapisać psa na specjalne szkolenie. Dziękujemy za odwiedzenie naszego bloga.
Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami zostawiając komentarz pod artykułem lub zostaw ślad na naszym fanpage:
https://www.facebook.com/dogomarketpl