Dlaczego warto wybrać karmę bezzbożową?
Dlaczego warto wybrać karmę bezzbożową?

Wybierając karmę dla psa skupiamy się zazwyczaj na zawartości białka, pomijając zupełnie ilość zawartych w niej wypełniaczy takich jak zboża, które mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie naszego pupila.

Dlaczego warto wybierać karmy bezzbożowe i na co zwracać uwagę podczas analizowania składu karm dla psów?

Dlaczego karma bez zbożowa?

Psy, których przodkami są wilki, są z natury zwierzętami mięsożernymi.
Nie potrzebują więc dużej ilości węglowodanów.
Niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania jest za to białko, z którego czerpią największy odsetek energii.
Największym jego źródłem jest bez wątpienia mięso.

Jednak pies, poza białkami zwierzęcymi, potrzebuje również przyjmowania z pożywieniem też innych składników zawierających tłuszcze, substancje mineralne, witaminy i węglowodany.

Te ostatnie zawarte są w ziemniakach czy ryżu, ale bardzo często w karmach ich źródłem są zboża. Węglowodany nie powinny stanowić mimo wszystko więcej niż 20% składu karmy.

Jeśli znajdziemy ich więcej – powinniśmy poważnie zastanowić się nad tym, czy dokonaliśmy właściwego wyboru. Najlepsze karmy dla psów mają tylko około 10% węglowodanów w składzie.

[product category_id="194" limit="8" onlyAvailable="true"]

Trudna sztuka żywienia psa karmy suche

Niezwykle popularne i korzystne jest obecnie karmienie psów w naturalny sposób, w oparciu o diety bazujące na naturalnej wilczej diecie, dużych ilościach surowego mięsa i wnętrzności, uzupełnionych niewielką ilością warzyw i owoców (dieta BARF).

Często psy karmione są jedzeniem przygotowywanym przez właścicieli.
Bardzo wielu hodowców wybiera jednak gotowe karmy suche i mokre dla psów, których skład może znacząco się różnić w zależności od producenta.
Niektóre zboża zawarte w karmach gotowych mogą bardzo źle się trawić powodując wzdęcia oraz inne nieprzyjemne dolegliwości. Powodem psich cierpień jest problem w postaci braku amylazy w ślinie, w związku z czym trawienie skrobi rozpoczyna się dopiero w dwunastnicy pod wpływem amylazy trzustkowej.

Rezultatem przedłużającego się niewłaściwego karmienia mogą być biegunki, a nawet choroby trzustki i nerek. Coraz więcej psów cierpi na różnego rodzaju alergie, które mogą objawiać się swędzeniem skóry, nadmierną pobudliwością czy utratą sierści. Najczęstszą przyczyną jest uczulenie na gluten oraz białko roślinne. Popularnym alergenem jest żyto, którego spożywanie może objawić się swędzeniem skóry, obniżeniem odporności, a nawet zmianami w zachowaniu psa. Do najczęściej popełnianych błędów żywieniowych należy również podawanie większej niż zalecana porcji dobowej pokarmu, ciągły dostęp do niego, karmienie resztkami ze stołu, podawanie zbyt wielu smakołyków czy podawanie karmy słabej jakości.

Dobór właściwej karmy jest wiec niezwykle ważny, jeśli zależy nam na zdrowiu i odpowiedniej kondycji naszego pupila.

Dlaczego warto wybrać karmę bezzbożową

Karmy bezzbożowe rekomendowane są szczególnie dla psów z wrażliwymi żołądkami, które często cierpią na problemy trawienne. Tego typu karmy polecane są także psiakom cierpiącym z powodu alergii. Kamy bezzbożowe zawierają dużo mięsa, które jest źródłem białka. W karmach tego typu nie ma ciężkostrawnych węglowodanów.

Zazwyczaj składają się z kilku rodzajów mięs, owoców i warzyw. Dodatkiem mogą być nawet zioła. Pożywienie bez zbóż jest dla psów bardzo dobrze strawne.

Wybierając karmy bezzbożowe możemy być pewni, że nasz pies otrzyma zbilansowany posiłek, zapewniający mu prawidłowe funkcjonowanie.

W naszym sklepie oferujemy duży wybór bezzbożowych karm mokrych i suchych dla psów.

Wysokiej jakości składniki oraz brak konserwantów, barwników oraz substancji zapachowych to tylko niektóre z wielu zalet karm bezzbożowych znajdujących się w naszym sklepie.

 

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100
149,00 zł
  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl