Legowisko Dry Bed – do czego ono służy?
Legowisko Dry Bed – do czego ono służy?

Legowisko Dry Bed – do czego ono służy?

W ostatnim czasie coraz bardziej na popularności zyskują legowiska typu VetBed lub DryBed, ale czym one tak właściwie są?
Do czego służą?
W tym małym artykule postaram się Ci przedstawić wszystkie zalety i wady maty tego typu.

Czym jest Dry Bed?

Posłania typu Dry Bed to przyjemny w dotyku materiał, którego historia sięga jeszcze poprzedniego wieku. Opracowanie tej tkaniny miało na celu wsparcie placówek medycznych jako podkład na łóżka dla pacjentów. Podkład ten zabezpieczał ich przed narażeniem na powstanie odleżyn lub odparzeń gdy osoba taka zmuszona była do spędzania wielu godzin w łóżku.

Dodatkowym atutem tego materiału jest fakt, iż tkanina ta w przypadku zalania napojem lub w wyniku nietrzymania moczu przez pacjenta przepuszczała cały płyn pod swoją powierzchnię. Zastosowanie tej technologii pozwala na to by łóżko pozostało suche w swej górnej warstwie i nie pogłębiało dyskomfortu pacjenta.

W dzisiejszych czasach mata tego typu znalazła zastosowanie, jako pierwsze legowisko dla szczeniaka lub małego kota. Ułatwia ona radzenie sobie w kryzysowych sytuacjach gdy pupil nie jest jeszcze nauczony załatwiania się na dworze. Sprawdzi się ona również w sytuacji gdy zbierzesz psiaka w długą podróż samochodem i potrzebujesz zabezpieczyć tapicerkę przed sierścią.

[product category_id="23" limit="4" getFromMainCategory="true" onlyAvailable="true"]

VetBed czy DryBed?

Właściwie nazwy te stosowane są zamiennie jako nazwy dla maty, która składa się z dwóch części.

 • Gęstego i długiego włosia – materiał ten imituje owczą wełnę, jest miły w dotyku i zapewnia wysoki komfort podczas snu, jak i odpoczynku po długiej zabawie.
 • Antypoślizgowa guma – zabezpiecza ona posłanie przed przemieszczaniem się i izoluje ją od podłogi. VetBed może być położony nawet na kaflach lub zimnym kamieniu.

VetBed – dobry kojec podróżny dla Twojego pupila

Jak wspomniałem już wyżej DryBed dzięki swej strukturze idealnie sprawdza się w roli samochodowej maty dla psa. Ilość rozmiarów, kolorów i wzorów, na jakie można natrafić sprawiają, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zabierając matę ze sobą rozwiązujesz również problem legowiska po przyjeździe na miejsce swojego wypoczynku. Wystarczy, że wyjmiesz ją z samochodu i położysz na trawie lub wybranym miejscu w domku letniskowym, czy na balkonie.

drybed dla psa

Czyszczenie maty Dry Bed

Mata ta jest kompletnie nie wymagająca. Utrzymanie jej w czystości jest bardzo proste. Sposób wykonania maty sprawia, że wszelka woda naniesiona na nią przez twojego zwierzaka bardzo szybko wchłania się pod powierzchnię. Możliwość uprania jej w temperaturze zaledwie 40 stopni dodatkowo obniża ryzyko zbyt szybkiego zniszczenia się materiału i pozwala na to by psiak jeszcze tego samego dnia odzyskał swoje posłanie.

Dla jakiego psa wybrać Vet Bed?

Posłanie tego typu idealnie sprawdzi się dla psów schorowanych, cierpiących na choroby stawów, będących po operacjach lub po prostu wiekowych, które mają problem z częstym chodzeniem.

Warstwa izolacyjna jest miękka i zapewnia wygodną powierzchnię dla zwierzaka. Dodatkowo zapobiega on powstawaniu odleżyn i odparzeń dzięki czemu Twój schorowany pupil będzie mógł odpocząć w spokoju bez potrzeb nagłych zmiany pozycji.

Legowisko dla psa DryBed 75x50

Legowisko dla psa DryBed 100x75

Posłanie dla psa DryBed 150x100

drybed dla psa

 

[product category_id="24" limit="4" getFromMainCategory="true" onlyAvailable="true"]
Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100

149,00 zł

  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl