Jak wybrać odpowiednią karmę dla psa?
Jak wybrać odpowiednią karmę dla psa?

Jak wybrać odpowiednią karmę dla psa?

Wybór odpowiedniej karmy dla pupila może być nie lada wyzwaniem. Duża różnorodność rodzajów oraz marek karm dla psów sprawia, że trudno jest podjąć właściwą decyzję. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników, aby nasz pupil mógł cieszyć się odpowiednim zdrowiem i kondycją. Karma dla psa powinna dostarczać nie tylko wszystkich niezbędnych składników odżywczych, ale też właściwych ilości energii. Nie możemy też zapominać o preferencjach smakowych naszego pupila. Karma musi być więc smaczna i w pełni akceptowana przez psa.

karma dla psów

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru karmy dla psa?

Pokarm dla naszego pupila powinien być dostosowany do jego wieku, wagi, stanu fizjologicznego, rasy oraz aktywności. Należy także wziąć pod uwagę nietolerancję na pewne składniki pokarmowe oraz alergie.

Zapotrzebowanie na składniki pokarmowe oraz metabolizm psa zmieniają się wraz z jego wiekiem - młode psy potrzebują więcej białka, minerałów i witamin niż psy starsze. Dlatego najczęściej karmy dzielone są na te przeznaczone dla szczeniąt, psów dorosłych oraz starszych. Należy również pamiętać o zróżnicowaniu faz wzrostu w przypadku różnych ras psów. W przypadku szczeniąt raz dużych oraz olbrzymich żywienie może być bardziej problematyczne, ponieważ przyrost ich masy ciała jest dużo większy, niż w przypadku szczeniąt ras mniejszych. Łatwo wtedy wpaść w pułapkę przyspieszania faz wzrostu poprzez podawanie karmy w nadmiarze lub za bardzo energetycznej. Dlatego warto jest kierować się przede wszystkim wskazówkami producentów karm podczas dawkowania odpowiedniej ilości pożywienia dla naszych pupili.

Właściwe karmienie psów starszych jest istotne nie tylko ze względu na ich zdrowie, może również spowolnić procesy starzenia. Bardzo ważne jest przede wszystkim zapewnienie seniorom pożywienia o wysokiej strawności oraz jakości.

Oddzielną grupę stanowią suki ciężarne, u których ciąża i laktacja to okres zwiększonego stresu fizjologicznego, czego skutkiem jest zwiększone zapotrzebowanie energetyczne. Bardzo ważne jest wtedy podawanie odpowiedniej ilości białka, co wpływa na osiągnięcie prawidłowej masy urodzeniowej szczeniąt.

Rasa psów przekłada się na ich metabolizm, dlatego w przypadku psów ras małych trzeba zwrócić uwagę na wysoką zawartość dobrego jakościowego białka. Z kolei w przypadku ras dużych należy zadbać o zdrowie stawów i odpowiednią zawartość między innymi glukozaminy, która wspomaga uwodnienie chrząstki oraz pobudza odnowę komórek.

Karma sucha, mokra a może surowe mięso i dieta BARF?

Karma sucha dla psa jest bardzo treściwa i bogata w składniki odżywcze. Jest to też bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie. Musimy jednak pamiętać, aby zapewnić psu stały dostęp do czystej wody. Korzystnym rozwiązaniem jest uzupełnienie jadłospisu o karmę mokrą, która wyróżnia się wyrazistym zapachem oraz konsystencją. Bardzo często wybierana jest dla psów mających problemy z jedzeniem. Warto podawać ją także szczeniakom oraz psom starym i schorowanym. Dobra karma mokra powinna zawierać w swoim składzie dużo mięsa oraz składników odżywczych.

Dieta BARF opiera się na surowych produktach mięsnych i kostnych, które uzupełniane są dodatkiem sezonowych warzyw, owoców oraz nabiału. Dieta ta pozwala dostarczać psom pokarm, do którego zostały biologicznie oraz anatomicznie przystosowane, dzięki czemu jest on lepiej przyswajany przez organizm. Surowe mięso to naturalny pokarm dostarczający naszemu pupilowi odpowiednią ilość białka oraz witamin i składników mineralnych, co pozwala zapewnić mu zdrowie oraz dobrą kondycję.

Wybór karmy powinien być podyktowany potrzebami oraz preferencjami naszego pupila. Tylko właściwie zbilansowana dieta zapewni mu zdrowie i dobrą kondycję. Dlatego dobór jadłospisu warto odpowiednio przemyśleć.

Zapraszamy do sprawdzenie jakie karmy suche dla psów posiadamy w swojej ofercie  -- SUCHA KARMA DLA PSA

 

Legowiska dla psa

 

 

 

 

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100

149,00 zł

  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl