Pies Beagle

Beagle to jedna z najbardziej popularnych obecnie ras psów. Mają wesołe spojrzenie, łagodny pysk i długie uszy. Wszystkie te cechy sprawiają, że pies na pierwszy rzut oka wygląda jak spokojny kanapowiec. Nic bardziej mylnego.

Beagle to psy odważne i opanowane psy łowne. To bardzo ruchliwa rasa średnia, która przysporzy właścicielowi wielu rozrywek i niespodzianek. Te psy polują dobrze zarówno w sforze i w parach, jak i pojedynczo. Najczęściej wykorzystywane są do polowań w sforach. Są to psy tropiące i hodowane do polowań na zające i króliki. Obecnie najczęściej utrzymywane są jako psy do towarzystwa.

Beagle szczeniaki

Posiadanie psa to ogromna frajda, ale jednocześnie poważne obowiązki i niemałe wydatki. Samo kupno psa jest już dość sporym wydatkiem. A do tego należy doliczyć koszty szczepień, które trzeba co roku powtarzać. A także koszty wyżywienia i opieki weterynaryjnej. Jak i również środku do pielęgnacji, obroże, smycz, kojec, zabawki i koszty szkolenia. Oraz koszty ewentualnych zniszczeń, jakie może poczynić w domu jako mały szczeniak. Do tego dochodzi również codzienny obowiązek wychodzenia z psem na spacer. Bez względu na pogodę porę roku i nasze własne samopoczucie.

Wygląd beagle

Beagle jest krępym psem średniej wielkości. Osiąga wzrost w kłębie do 40 cm i wagę do 18 kilogramów. Jego krótkie nóżki są wyjątkowo silne. Dzięki nim psy tej rasy potrafią bardzo szybko biegać i są wytrzymałe. Głowa Beagle’ów jest długa, oczy nie są osadzone głęboko. Kolor oczu to ciemnobrązowy lub orzechowy. Delikatnie zaokrąglone uszy sprawiają, że ich wygląd przekonuje do siebie wielu miłośników psów. Co czyni tę rasę popularną. Najczęściej beagle posiadają typ umaszczenia tricolor, bicolor (dwukolorowe) oraz hare pied (zajęcze).

Karmienie szczeniaków

Dla szczeniaków odpowiednie mogą być karmy, dopasowane specjalnie do dorastającego psa. Szczeniaki do 4 miesiąca życia należy karmić 4 razy dziennie. Po ukończeniu 4 miesiąca życia psa należy karmić 3 razy dziennie.

Beagle sprawiają wrażenie, jakby zawsze były głodne. Nie oznacza to, że trzeba je ciągle karmić. Należy stosować się do zaleceń producentów karm oraz do tego, co zaleci weterynarz. Po ukończeniu roku pies powinien jeść raz lub dwa razy dziennie. Beagle oprócz karmy uwielbiają również jedzenie  gotowane, czyli- ryż lub kasza, warzywa, gotowane mięso. Oprócz tego chętnie jedzą również surowe mięso oraz owoce i warzywa.

Wiele karm dedykowanych jest do poszczególnej rasy. Właściciele zwierzaków mogą kupić karmę zarówno dla dorosłych psów, jak i dla szczeniaków. Dobra karma dla beagle'a powinna zaspokajać potrzeby energetyczne psa.

Charakter Beagle

Psy rasy beagle z pozoru wyglądają jak małe wesołe kundelki. Są to z natury nieagresywne i wesołe pieski. Co sprawia, że idealnie nadają się na psy rodzinne. Spokojnie znoszą kontakt z dziećmi i na ogół nie są bojaźliwe.

Równocześnie wyróżniają się sporym temperamentem. Beagle wykazują nawet do czwartego roku życia typowo szczenięce zachowania. Psy potrzebują bardzo dużo ruchu, są wesołe i chętnie się bawią. Te pieski uwielbiają psocić i nie należą do zwierzaków, które będą spędzać dzień na kanapie. Psy te nie lubi samotności. Pozostawiony sam na długie godziny może psocić lub wyciem uprzykrzać życie sąsiadom.

Można powiedzieć, że jest to również rasa bardzo szczekająca. Niektóre psy są skłonne do wycia, zwłaszcza gdy zbyt długo pozostają same. Kiedy wydarzy się coś, co je niepokoi – szczekają i wydają inne dźwięki, próbując zainteresować właściciela. Co ważne, beagle dobrze dogaduje się nie tylko z ludźmi, ale i z innymi zwierzętami. Beagle jest psem bardzo towarzyskim. Doskonale dogaduje się z psami w każdym wieku, każdej rasy i wielkości. Nie tylko nie wykazuje agresji wobec psów, ale jest także skłonny zaprzyjaźnić się z kotem.

Beagle to też utalentowany pies myśliwski – wytrzymały, silny, niezmordowany w pogoni, o bardzo czułym węchu. Cechy te sprawiają, że jest psem gończym. I świetnie się nadaje na polowanie na zające, króliki, lisy, dziki, jelenie i ptactwo.

Należy mieć również świadomość, że beagle mają duży apetyt. Jeśli właściciele nie są świadomi charakteru psa. To muszą  wiedzieć, że mała ilość ruchu połączona ze złą dietą, może doprowadzić do nadwagi psa. A to w konsekwencji może powodować różne choroby i schorzenia. Odpowiednia dieta zapewnia psu zdrowie, wpływa na lepszą jakość i długość jego życia.

Szkolenie

Beagle to psy lubiące pieszczoty, jednak w rzeczywistości to przede wszystkim inteligentny łowca, samodzielny i niezależny. Dlatego wymaga on konsekwentnego wychowania i twardej ręki. Ten inteligentny psiak ma doskonałą pamięć i świetnie zapamięta, jeśli mu się na coś raz pozwoli. Te psy są dosyć trudne w szkoleniu. Jednak przy odpowiednim podejściu właściciela, bez problemu będą w stanie wykonywać komendy. Szkolenie go wymaga dużo cierpliwości, konsekwencji i pozytywnych bodźców. Ta rasa jest bardzo wrażliwa. I zbyt ostro traktowany pies, może się stać krnąbrny lub zamknąć się w sobie. Pies tej rasy szybko się nudzi, dlatego ćwiczenia muszą być urozmaicone.

Pies szybko się uczy, zwłaszcza metodą „na paróweczkę”. Bywa również uparciuchem, a więc kto szuka psa zdyscyplinowanego i karnego powinien natychmiast zapomnieć o beagle.

Bardzo wielką krzywdę wyrządzamy tej rasie, jeśli mówimy o beaglach, że są mało inteligentne i nieposłuszne. Beagle może być nieposłuszny, ponieważ jest zbyt mądry i samodzielny, aby słuchać człowieka na każdym kroku. Okazuje swoje nieposłuszeństwo w najmniej konfliktowy sposób. Po prostu udaje, że nic nie słyszy. Oraz idzie w swoją stronę i robi to, na co ma ochotę. 

mięso dla psa warszawa

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100

149,00 zł

  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl