Obroża przeciw kleszczom

W cieplejsze dni nasze zwierzaki chętniej przebywają na dworze, biegają po lesie. A także spacerują po łąkach, zaglądają w krzaki. Z takiej niewinnej wyprawy do domu wracają niekiedy z kilkoma kleszczami albo pchłami. W związku tym powinniśmy stale pamiętać o konieczności zabezpieczenia czworonoga przed atakiem groźnych pajęczaków.

Zaletą obroży przeciw kleszczom jest wygoda ich stosowania i długość działania. Obroża może być skuteczna nawet do 8 miesięcy. Podczas gdy inne preparaty trzeba aplikować regularnie, nawet raz w miesiącu. Dodatkowo obecnie możemy zaopatrzyć pupila w obrożę bezzapachową i wodoodporną. Co jest niezwykle istotne dla wielu opiekunów.

Kleszcz u psa

Sezon największej aktywności kleszczy rozpoczyna się wczesną wiosną (marzec), a kończy późną jesienią (listopad). Żerujący na naszym zwierzaku kleszcz może okazać się dla niego prawdziwym niebezpieczeństwem. Dlatego jeśli zauważymy u psa kleszcza należy je jak najszybciej usunąć.

Usuwanie kleszcza

W przypadku gdy pies ma kleszcza, należy jak najszybciej usunąć pasożyta. Kleszcza u psa usuwa się w taki sam sposób, jak u człowieka, tzn. kleszcza należy chwycić pęsetą lub specjalnym lassem (można kupić w aptece) i delikatnie wyjąć ruchem obrotowym.

Nie zaciskaj pęsety na ciele kleszcza, gdyż może to spowodować wprowadzenie jego zawartości pod skórę. Następnie należy sprawdzić, czy cały kleszcz został usunięty. Kleszcza również nie wolno przed zabiegiem niczym smarować ani próbować wyrywać, zgniatać. Co zrobić, gdy przy usuwaniu kleszcz się urwie i w ciele psa zostanie główka? W takiej sytuacji najlepiej jak najszybciej udać się do weterynarza.

Kleszcze lubią ciemne i wilgotne miejsca na ciele. Dlatego u psa należy ich szukać zwłaszcza w uszach, pod obrożą, pod ogonem. A nawet pomiędzy łapami, na łokciach i pod pachą. Kleszcze u psa mogą znajdować się nawet na powiekach.

Kleszcz u psa powoduje choroby, których objawy nie zawsze są zauważane przez właścicieli od razu. Lista możliwych odkleszczowych chorób niestety nie jest krótka. Odnaleźć można na niej m.in. boreliozę, kleszczowe zapalenie mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych, babeszjozę, erlichiozę czy hemobartenellozę. Każde ze wspomnianych powyżej schorzeń może również prowadzić do licznych powikłań. Dojść może między innymi do niedokrwistości, uszkodzenia narządów wewnętrznych, a nawet groźnego wyniszczenia organizmu. W związku z tym antykleszczowej prewencji nie powinniśmy nigdy bagatelizować.

Obroża dla psa

Kleszcze to małe i niepozorne, a przy tym niezwykle niebezpieczne dla czworonogów. Sama myśl o tym, że nasz ulubieniec mógłby zachorować na boreliozę lub babeszjozę. Potrafi skutecznie zmniejszyć radość z codziennych spacerów. Zapewnienie pupilowi skutecznej ochrony przed kleszczami musi być więc priorytetem każdego właściciela psa. Obecnie coraz więcej opiekunów czworonogów decyduje się na zakup obroży przeciw kleszczom.

W sklepach zoologicznych mamy szeroki wybór preparatów i obroży przeciw kleszczom. Poniżej przedstawiam, niektóre z nich:

 • Bayer Foresto — obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów i kotów;
 • Bayer Kiltix — obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów;
 • Sabunol szara obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa;
 • Obroża przeciw pchłom i kleszczom Beaphar Permecta;
 • Happs obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów;
 • Pess Obroża PESS-PER przeciw kleszczom i pchłom bezzapachowa i wiele innych.

Obroże przeciw kleszczom zawierają substancje czynne, które są stale uwalniane. I powodują śmierć pasożytów.  Składniki te wydzielane stopniowo, dzięki czemu jeden produkt starcza na wiele miesięcy. Substancje zawarte w obroży, po kontakcie ze skórą, rozprzestrzeniają się na całą jej powierzchnię. Obrożę dobieramy odpowiednio do wieku, wagi i wielkości zwierzaka. Dla optymalnej ochrony pies powinien nosić więc obrożę przez cały czas. Co ważne, obroże chronią naszego pupila nie tylko przed dorosłymi osobnikami. A także przed larwami i nimfami. Te same składniki, które skutecznie eliminują kleszcze, są również przydatne w zwalczaniu pcheł.

 

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100
149,00 zł
  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl