Fakty i mity - Sucha karma dla psa (najlepsze suche karmy dla psa)
Fakty i mity - Sucha karma dla psa (najlepsze suche karmy dla psa)

Fakty i mity – Sucha karma dla psa

W Internecie można znaleźć masę informacji na temat żywienia czworonoga. Według internautów, najlepsze suche karmy dla psa to takie, które posiadają wiele cech, niekoniecznie zgodnych z rzeczywistością. W związku z tym postanowiliśmy przeanalizować kilka informacji, które udało nam się znaleźć a następnie postanowiliśmy podzielić się tym z wami.

Tak właśnie powstała seria – „Fakty i mity”, w której będziemy potwierdzać lub obalać różnorakie teorie dotyczące psów. Zaczynajmy!

Najlepsze suche karmy dla psa powinny czyścić psu zęby – MIT!

Po pierwsze psy są mięsożerne - u zwierząt mięsożernych szczęka nie porusza się na boki podczas przeżuwania pokarmu. Szczęka porusza się jedynie w dół i w górę. Sucha karma nie dociera więc do podstawy zęba. Chrupki albo są połykane w całości (jeśli nasz pies jest WIELKIM GŁODOMOREM), albo pękają na kawałeczki po jednym ugryzieniu. W związku z tym kontakt z twardym pokarmem mają tylko korony zęba. Osad zbiera się u nasady, tworząc kamień nazębny. ŻADNA sucha karma dla psa nie jest w stanie usunąć kamienia.

[product category_id="335" limit="8" onlyAvailable="true"]

Pies może zadławić się suchą karmą – FAKT!

Pamiętaj jednak, że pies może zadławić się czymkolwiek. Najlepsze suche karmy dla psa przeznaczone są dla konkretnych ras psów oraz do ich wieku. Dla przykładu karmy dla małych ras będą znacznie mniejsze niż mieszanki dla większych psów. Znacznie zmniejsza to ryzyko zadławienia. Możesz również zmienić psu dietę na BARF: https://dogomarket.pl/surowe-mieso-dla-psa i pomóc psu, aby żył znacznie bliżej natury.

Sucha karma dla psa ma mniej składników odżywczych niż mokra – MIT!

Najlepsze suche karmy dla psa posiadają wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki odżywcze. To fakt, że tanie – komercyjne mieszanki nie są zbyt zdrowe, natomiast dobrze dobrana sucha karma może w pełni zaspokoić apetyt psa, zapewniając mu wszystkie niezbędne minerały, odpowiednią ilość białka i tłuszczu – w którym przecież rozpuszczane są witaminy. Wbrew pozorom sucha karma dla psa to skondensowany i niezwykle bogaty w składniki odżywcze posiłek o niskiej zawartości wody. Dzięki temu pies nie musi jeść wiele karmy, żeby się najeść. Należy jednak pamiętać, aby podawać swojemu czworonogowi odpowiednią ilość wody.

Nie należy mieszać karmy mokrej i suchej – FAKT!

Jest to informacja, z którą powinien być zaznajomiony każdy właściciel, który chce jak najlepiej dla swojego przyjaciela. Mieszając karmę suchą i mokrą, możemy bardzo zaszkodzić pieskowi, szczególnie takiemu, który ma wrażliwy przewód pokarmowy. Może to być przyczyną wielu problemów żywieniowych. Powinieneś również karmić swojego pupila regularnie, ponieważ gdy podajesz regularnie psu suchą karmę 5 razy w tygodniu, a w weekend podasz mu karmę wilgotną (w ramach urozmaicenia diety), pies może dostać biegunki. Nowy rodzaj karmy powinien być wdrażany stopniowo. Nie oznacza to jednak, że pies ma być karmiony tylko karmą. Możesz podarować mu jakiś psi smakołyk, który rozraduje serce podopiecznego!

Kupując najlepsze suche karmy, płacisz tylko za markę. – MIT

Załóżmy, że idziesz do sklepu mięsnego kupić kilogram fileta z piersi kurczaka i płacisz za niego 15 zł/kg. Skoro tak, to karma z kurczaka nie powinna kosztować 4 zł za kilogram. Stosując składniki najwyższej jakości, nie da się tak drastycznie zmniejszyć ceny. Analogiczna sytuacja ma miejsce, gdy udajemy się do sklepu ze zdrową żywnością. Gdzie wszystkie produkty zostały hodowane z ogromną starannością bez GMO oraz bez używania żadnych pestycydów i innych środków chemicznych.

O to krótki przegląd informacji, które udało nam się znaleźć w Internecie. Czego powinien dotyczyć kolejny artykuł? Koniecznie podziel się z nami swoimi pomysłami, zostawiając komentarz!

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100
149,00 zł
  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl