Jak opiekować się psim seniorem (najlepsze mokre karmy dla psa)
Jak opiekować się psim seniorem (najlepsze mokre karmy dla psa)

Jak opiekować się psim seniorem?

Starzenie się jest normalną częścią życia i w pewnym momencie wszystkie psy stają się seniorami. Ważne jest, aby wiedzieć, że starsze psy mają zupełnie inne wymagania dotyczące opieki niż młode. Wraz z wiekiem psy stają się mniej ruchliwe, a zmysły słuchu i wzroku nie działają tak dobrze, jak kiedyś. „Psi seniorzy” są bardziej podatni na różne choroby. Pamiętajmy, że starzenie się psa nie jest powodem do smutku. Zadbajmy o to, żeby nasi czworonożni przyjaciele spędzili swoje złote lata w zdrowiu i szczęściu. Podarujmy im więc to, co najlepsze! Mokre karmy dla psa będą tutaj podstawą żywienia – starszy pies będzie mógł ją zjeść bez ryzyka zniszczenia zębów. Nie wszystkie psy starzeją się w tym samym wieku – ważne jest, żeby zauważyć pierwsze oznaki starzenia się i podjąć niezbędne kroki w celu utrzymania zdrowia psa w dobrej kondycji.

Co się dzieje z psem podczas starzenia?

Pies się starzeje, gdy zaczyna mieć znacznie mniej energii niż wcześniej. Może zacząć rozwijać się zaćma, a także problemy ze słuchem. Stopniowo narządy przestają działać. Pamiętaj, że starsze psy są bardziej narażone na choroby nerek, wątroby, cukrzycę lub otyłość. Podając seniorowi najlepsze mokre karmy dla psa, możesz spowolnić proces starzenia. Niektóre psy stają się seniorami znacznie wcześniej niż inne. Dla przykładu: Psy ras olbrzymich stają się seniorami w wieku 5-6 lat natomiast rasy średnie jak np. Golden Retriever w wieku 8-10 lat. Najpóźniej starzeją się rasy małe – zazwyczaj w wieku 10 - 12 lat. Pamiętaj jednak, że genetyka i styl życia Twojego psa odgrywają ogromną rolę w procesie starzenia. Oznacza to, że niektóre psy rasy olbrzymiej w wieku 6 lat mogą być całkowicie zdrowe i nie wykazywać żadnych oznak starzenia.

Dieta odpowiednia do wieku

Dobrze zbilansowana dieta odgrywa dużą rolę w utrzymaniu zdrowia Twojego psiego seniora. Starsze psy są bardziej narażone na rozwój otyłości, ponieważ ich metabolizm jest znacznie wolniejszy niż wcześniej. Dlatego ważne jest, aby podawać psu tylko najlepsze mokre karmy dla psa, które zostały specjalnie zaprojektowane dla starszych psów, aby nie przybierały tak szybko na wadze. Najlepsze mokre karmy dla psa seniora są niskotłuszczowe i mają mniej kalorii i więcej składników odżywczych i witamin, które w pełni zaspokajają potrzeby żywieniowe starszego psa.

[product category_id="53" limit="8" onlyAvailable="true"]

Regularne ćwiczenia

Regularne ćwiczenia pomogą Twojemu psu utrzymać idealną wagę, a także będą miały korzystny wpływ na jego ogólny stan zdrowia. Bądź cierpliwy, zacznij powoli i buduj wytrzymałość swojego psa regularnymi spacerami i lekkimi biegami. Gdy pies się starzeje, ma niższy poziom energii, więc nawet jeśli twój szczeniak był w stanie biegać przez pół godziny, może nie być w stanie tego zrobić, gdy dorośnie.

Regularne kontrole weterynaryjne

Regularna opieka weterynaryjna to jedna z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o opiekę nad starszymi psami. Wraz ze starzeniem się psa jego układ odpornościowy słabnie, co czyni go bardziej podatnym na wszelkiego rodzaju dolegliwości. Dlatego większość weterynarzy zaleca zabieranie starszego psa na regularne kontrole raz na sześć miesięcy. To da Twojemu weterynarzowi szansę na ustalenie, czy coś jest nie tak na początku i zapewni najlepsze możliwe leczenie dla Twojego psa.

Podsumowując — Spędzaj czas ze swoim pupilem.

Starzenie się to zupełnie normalna rzecz, ale bardzo trudne i bolesne jest obserwowanie wszystkich zmian, jakie starzenie się może przynieść ukochanemu psu. Najlepsze, co możesz zrobić, to żyć chwilą i pielęgnować wszystkie wspomnienia i każdy dzień spędzony z psiakiem. Zadbaj o jego żywienie, podając mu najlepsze mokre karmy dla psa, które tak bardzo lubi. Nawet jeśli Twój pies przestał cię widzieć i słyszeć, nadal potrzebuje Twojej obecności i uwagi, aby pozostać zdrowym emocjonalnie i psychicznie. Więc, zamiast rozwodzić się nad wiekiem psa, zabierz go na spacer, pobaw się z nim i daj mu smakołyki. Traktuj swojego psa jak swojego najlepszego przyjaciela, zasługującego na Twoją miłość i uwagę każdego dnia.

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100
149,00 zł
  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl