Maty do nauki czystości dla szczeniąt

Dlaczego małemu psiakowi warto kupić matę?

Pęcherz dorosłego psa wytrenowany jest tak, że zwierzak bez załatwiania się może wytrzymać 8- 9 godzin. Mając w domu dojrzałego psa spokojnie, nie martwiąc się o nic, możemy więc wyjść do pracy. Niestety zupełnie inaczej sytuacja ta wygląda w przypadku szczeniaka. Ten siusia znacznie częściej – mniej więcej raz na 1,5 godziny. Zostawienie malucha samego w mieszkaniu zawsze opatrzone jest więc wysokim ryzykiem.


Trening czystości nie tylko dla samego pupila, ale i dla wielu psich właścicieli jest prawdziwym wyzwaniem. W sytuacji tej pomocne okazać mogą się specjalne maty dla szczeniąt.

Zanim mały psiak nauczy się potrzeby swe załatwiać podczas spaceru, może minąć nawet kilka miesięcy. Nikt z nas nie dysponuje tak długim urlopem, by spędzić go z maluchem w mieszkaniu, stąd też mata do nauki czystości dla szczeniąt może okazać się jedyną deską ratunku. Dzięki niej rozpoczniemy prawdziwy trening czystości i uchronimy nasze mieszkanie przed zniszczeniem.

Jak poradzić sobie ze szczeniakiem załatwiającym się w domu?


Mały pies nie musi grasować po wszystkich domowych pomieszczeniach. Wystarczy wyznaczyć dla niego jeden tylko pokój, ten, w którym jak najczęściej razem z nim będziemy przebywać. W psim lokum znajdować powinno się legowisko dla malucha, miski z wodą i jedzeniem oraz jasno wyznaczone miejsce na toaletę. Za tę ostatnią mogą służyć rozłożone na podłodze gazety, znacznie lepiej sprawdzi się jednak specjalna mata do nauki czystości dla szczeniąt. Podłoże takie jest trwalsze, chłonniejsze, w znacznie większym stopniu niweluje też ono nieprzyjemne zapachy. Jeśli tylko jest to możliwe, matę taką ułożyć powinniśmy pod wyjściowymi np. tarasowymi drzwiami. Tym sposobem w pewnym momencie nauki łatwo będziemy mogli wysunąć ją na podwórko.

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100

149,00 zł

  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl