Opcje przeglądania
Dostępność
Promocja

Mata węchowa to zabawka, którą każdy pies mieć powinien :) A i kot również!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Mata węchowa dla psa

Maty węchowe to nowy rodzaj zabawy, który pokocha każdy pies – bez względu na wiek, wielkość lub rasę. To intelektualne zabawki, które wykorzystują naturalne popędy psa do poszukiwania i zdobywania pożywienia, a dzięki temu zadowalają psie zmysły.

Zmysł węchu jest bardzo ważny, ponieważ dzięki niemu nasz przyjaciel odkrywa i poznaje świat. Niestety jednak coraz rzadziej zmysł ten jest wykorzystywany w życiu. Zazwyczaj psiak musi polegać na wzroku i słuchu, aby rozpoznawać nasze sygnały, gestykulacje i słowa. Również podczas zabawy raczej proponujemy psu dynamiczne, fizyczne rozrywki takie jak szarpanie lub przeciąganie się. Węch nie jest więc tak wykorzystywany. To spory błąd.

Praca węchowa jest dla psa ogromnie przydatna. Wymaga skupienia, uczy koncentracji i pewności siebie. Dzięki temu stymuluje umysłowo i pozytywnie męczy. Sesja węchowa często jest dla psa bardziej wymagająca niż intensywny spacer.  Mata węchowa wykorzystuje naturalne instynkty naszego psa. Ukryte przysmaki zachęcają do poszukiwania, a samodzielnie zdobyta nagroda daje psu ogromną satysfakcję i radość.

 

Zabawka dla psa mata węchowa

Korzystanie z mat węchowych jest bardzo proste. Wystarczy położyć ją na płaskim podłożu, ukryć przysmaki w głębi i zachęcić psa do poszukiwania jedzenia. W obecnych czasach wymagamy od naszych psów, aby bardziej korzystały ze zmysłu wzroku i słuchu, aby mogły odpowiednio odczytywać nasze sygnały. Wypowiadamy polecenia głosowe, pokazujemy psom różne rzeczy gestami, a podczas zabawy zachęcamy raczej do szarpania i biegania niż wąchania.

W związku z tym niektóre psy mogą na początku nie rozumieć nowej zabawy – mogą próbować szarpać matę, przeciągać ją lub bawić się w inny sposób. W tej sytuacji warto zacząć od prostych rzeczy, odpowiednio pokazać psu proces ukrywania przysmaku, a dodatkowo zastosować coś o naprawdę intensywnym zapachu! Mało który pies da się oprzeć takiej pokusie. Wraz ze wzrostem zainteresowania można zwiększać poziom trudności całej zabawy – przykładowo można stosować inne, mniej pachnące przysmaki lub ukrywać je w bardziej kreatywny sposób!

 

 • Zamień zwykłą miskę na matę węchową! Pies zamiast biernego jedzenia otrzyma niesamowitą aktywność, która będzie wymagała skupienia oraz koncentracji. Konieczność wyszukiwania jedzenia spowoduje powolniejsze jedzenie, a samo węszenie bardzo uspokaja!
 • mata węchowa zapewni idealny trening
 • matę węchową, zapewnia odpowiednią porcję stymulacji oraz aktywności.
 • mata węchowa zmniejsza aktywność uspokaja, ponieważ praca nosem jest bardzo absorbująca i męcząca.
 • czy zabawka jest łatwa w czyszczeniu; 

Oczywiście najistotniejszą sprawą jest wielość detali. Im więcej szczegółów posiada zabawka, tym większe prawdopodobieństwo, że pies je połknie. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji zabawek, dlatego wybór tej najodpowiedniejszej nie jest łatwy. Obecnie wyróżniamy takie zabawki jak:

Zabawki z piszczałką: to zabawki, które zapewniają rozrywkę na długie godziny. Można je prać w pralce i doskonale nadają się do aportowania.

Zabawki KONG: te zabawki można z łatwością wyczyścić. Wykonane są z naturalnego materiału kauczukowego, przystosowane idealnie dla psów, które uwielbiają żuć. Niektóre zabawki są w środku puste, dlatego można je napełnić smakołykami lub karmą. 

Wodne zabawki: to są zabawki przystosowane dla psów, które lubią pływać. Zabawki intelektualne i edukacyjne: to zabawki stymulują aktywność intelektualną psa i ćwiczą pamięć.

Zabawki do żucia: zabawki te idealnie nadają się dla szczeniąt w okresie ząbkowania. Lub psów, które chętnie żują.

Zabawki interaktywne dla psów

Zabawki interaktywne dla psa to znakomita rozrywka na długie godziny. Charakterystyczną cechą tych zabawek jest fakt, iż łączą one zabawę z rozwojem intelektualnym czworonoga. Zazwyczaj tego typu zabawki interaktywne dla psa zapewniają zwierzęciu rozrywkę na długie godziny. Zmuszają go bowiem do intensywnego wysiłku intelektualnego. Tego typu zabawki, poprzez odpowiednio dobrany kształt, rozmiar. A nawet kolor oferują znacznie więcej niż tradycyjne toczenie się lub piszczenie jak w przypadku piłki. Dzięki temu te zabawki są w stanie zainteresować psa na znacznie dłużej. Poniżej przedstawiam kilka propozycji zabawek interaktywnych:

Masz pytanie o produkt, opiekunem kategorii jest katarzyna - 604 605 507

  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl