Kuweta dla psa

Kuweta dla psa to ważny element wyprawki. Zwłaszcza jeśli do domu chcemy przygarnąć małego szczeniaka. Taka kuweta przydaje się również, wtedy gdy nie ma nas długo w domu.  A nasz pupil chciał by się udać za potrzebą.

Kuweta jest idealna do szkolenia szczeniąt. Oraz odpowiednia dla chorych i starszych zwierząt.

Kuweta może być zwykłym, ale sporej wielkości plastikowym pudełkiem. W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele różnych rodzajów, w tym:

 • kuwety z zakryciem, które redukują stres u wstydliwych psów;
 • kuwety samoczyszczące;
 • kuwety, które w górnej części mają żwirek, a w dolnej zbierają odchody;
 • kuwety dla psa z trawą.

Jak nauczyć psa czystości?

Kiedy zajdzie potrzeba kupienia kuwety dla psa, trzeba znaleźć sposób na to, jak przekonać zwierzę do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych w domu. Żeby rozpocząć przyzwyczajanie naszego pupila, najlepiej położyć w kuwecie kawałek ręcznika nasączonego moczem czworonoga.

Na początek rozkładamy wiele podkładów w miejscu, które pupil wybrał na swoją toaletę. Gdy widzimy, że przymierza się do siusiania, zabieramy go w to właśnie miejsce. I gdy się załatwia, podkładamy jakąś komendę, która będzie oznaczać: „załatw się!”. Na koniec chwalimy psa i nagradzamy.

Po pewnej liczbie powtórzeń szczeniak skojarzy słowo z czynnością fizjologiczną. I nauczy się załatwiać na komendę. Co może być przydatne, zwłaszcza gdy nie będziemy mieli czasu na dłuższy spacer.

Szczenię nie załatwi się drugi raz na ten sam podkład. Więc wymieniamy go na nowy, jednak bez specjalnego czyszczenia zaznaczonego miejsca. Ponieważ zapach zachęca psa do załatwiania się właśnie tam. Z czasem zauważymy, że podopieczny załatwia swoje potrzeby zawsze w określonym miejscu. I wtedy możemy usunąć dodatkowe podkłady, mając prawie pewność, że tylko tam będzie się załatwiać.

Jak tylko Twój pies przyzwyczai się do używania toalety. Przesuwaj ją — dzień po dniu — w kierunku drzwi, aż stanie ona przed drzwiami. Wtedy Twój pies będzie gotowy, aby załatwiać swoje potrzeby poza domem.

Kuweta dla szczeniąt

Szczenię podobnie jak niemowlak nie kontroluje zwieraczy. I dlatego siusia w miejscach, które uważamy za niedozwolone. Jeśli jednak poświęcimy trochę czasu na trening czystości. To przekonamy się, że już ośmiotygodniowy zwierzak potrafi sygnalizować potrzebę załatwienia się. I próbuje robić to w wyznaczonym do tego miejscu.

Nauka czystości u szczeniąt przychodzi etapami. Dzięki akcesoriom takim, jak kuweta dla psa szczeniak może załatwić się w wyznaczonym wcześniej miejscu. Nie zanieczyszczając domu.

Aby nauka czystości przebiegła w komfortowy i bezstresowy sposób zarówno dla właściciela, jak i dla szczeniaka warto zaopatrzyć się w kuwetę. Oraz higieniczną matę do szczeniąt, która doskonale sprawdzi się podczas nauki czystości. Wyznaczenie jednego miejsca w domu, gdzie psiak może się załatwiać. Będzie doskonałym wstępem do nauki załatwiania swoich potrzeb na zewnątrz.

Zapewnienie psu kuwety i nauczenie go korzystania z niej umożliwia mu załatwienie potrzeb o dowolnej porze. Bez względu na to, czy w domu jest jego właściciel, czy nie. Jest to bardzo wygodny sposób nie tylko dla bardzo zapracowanych osób. A także dla właścicieli mieszkań, którzy nie mają ogródka. Nad takim rozwiązaniem mogą też zastanowić się posiadacze psów, którzy nie są w stanie wyprowadzać ich regularnie. Na przykład osoby starsze lub niepełnosprawne.

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100
149,00 zł
  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl