Opcje przeglądania
Dostępność
Promocja

Jednym z najbardziej popularnych sposobów bezpiecznego przewożenia psa jest klatka transportowa lub transporter. Chroni to nie tylko zwierzę, ale i kierowcę np. podczas gwałtownego hamowania lub innego nieprzewidywanego zdarzenia. 

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wybierając transporter, należy zwrócić szczególną uwagę na jego jakość i stabilność. Klatka transportowa powinna posiadać dwoje drzwi z przodu i z boku. Przez co umożliwia psu wygodne wejście i wyjście. W ten oto sposób właściciel i pasażerowie mają ciągły kontakt z psem, a on jest bezpieczny. Klatka transportowa to nie tylko wygoda, ale też oszczędność miejsca, ponieważ większość klatek jest składana.

Klatka transportowa dla psa

Klatki transportowe dla psów są bezpiecznym sposobem na podróżowanie z Twoim zwierzakiem. Są również idealnym pomysłem na  wyjazdach, gdy obawiamy się ze pies może się zgubić. Klatkę dla psa można rozbudowywać według potrzeb. Klatki transportery mają dodatkowo zamontowane rączki oraz dno. Są przewiewne oraz pies nie ma ograniczonego pola widzenia, jak to jest w przypadku transporterów plastikowych.

Wybierając klatkę należy pamiętać, że powinna ona stanowić również legowisko dla psa. Klatka nie może więc być zbyt mała. Pies musi mieć możliwość swobodnego obrócenia się wewnątrz klatki. Porządna klatka powinna również posiadać dość grube pręty, stosowne do wagi i wielkości psa. Klatka transportowa jest łatwą w utrzymaniu czystości alternatywą transporterów. Poza tym jest łatwa w obsłudze, a psu zapewnia dużą przestrzeń obserwacyjną.

Klatki dla czworonogów przydadzą się nie tylko w domu, ale również w podróży oraz na wystawach. W sprzedaży można znaleźć:

 • Klatki dla psa do samochodu – to może być tekstylna klatka transportowa z uchwytem. Jak i również specjalna krata do zamontowania w bagażniku. Pies znajduje się wówczas w bagażniku podczas podróży;
 • Klatka dla psa do samolotu – najczęściej przybiera formę transporterka z tworzywa. Musi spełnić określone wymogi co do wielkości. Dokładne wymiary należy sprawdzić w regulaminie konkretnych linii lotniczych;
 • Klatka dla psa na rower – ma zazwyczaj formę koszyka ze specjalną pokrywą z ażurowych prętów. Najlepiej sprawdza się w przypadku małych psów.

Klatka dla psa do samochodu

Klatka dla psa to doskonały i najbezpieczniejszy sposób na transport. Klatka transportowa sprawdzi się podczas podróży pociągiem, samolotem lub busem. A także, gdy podróżujemy własnym samochodem. Podróżujący pies będzie bezpieczny i z pewnością nie będzie przeszkadzał innym pasażerom.

W sklepach zoologicznych mamy do wyboru również różne rozmiary klatek. W taki sposób, aby dopasować do wielkości psa np.:

 • MidWest Contour Klatka dla psa 63x45x49cm - terrier Australijski, Border Terrier, Manchester Terrier, Jamnik Miniaturka, Pudel Miniaturowy, Spaniel Tybetański;
 • MidWest Contour Klatka dla psa 79x49x55cm - American Pit Bull, Jamnik, Buldog Francuski, King Charles Spaniel, Pinczer Miniaturowy, Sznaucer Miniaturowy, Pekińczyk, Terier Szkocki, Owczarek Szetlandzki, Terrier Tybetański, Springer Spaniel Walijski, Terier Walijski;
 • MidWest Contour Klatka dla psa 92x59x62cm – American, Basset, Beagle, Bull Terrier, Angielski Springer Spaniel, Szpic Fiński, Portugalski Pies Wodny, Sznaucer Średni, Chart Angielski;
 • MidWest Contour Klatka dla psa 109x72x77cm - Owczarek Australijski, Owczarek Belgijski, Border Collie, Grzywacz Chiński, Collie, Dalmatyńczyk, Doberman, Mastif Francuski, Owczarek Niemiecki, Golden Retriever, Seter Szkocki, Seter Irlandzki, Irlandzki Spaniel, Labrador, Chart Perski, Pudel Standardowy, Wyżeł Węgierski Krótkowłosy;
 • MidWest Contour Klatka dla psa 123x78x81cm - Chart Afgański, Akita, Malamut Alaskan, Berneński Pies Pasterski, Sznaucer Olbrzym. A także Węgierski Pies Pasterski, Nowofundland, Owczarek Staroangielski, Rottweiler, Husky Syberyjski, Wyżeł Weimarski Krótkowłosy.

Jeśli pies jest sporych rozmiarów, a właściciel dysponuje większym samochodem, np. kombi, może zaopatrzyć się w specjalną klatkę umieszczaną i mocowaną w bagażniku. Jej wymiary są dostosowane do wymiarów przestrzeni bagażowej. A metalowe pręty i pewne mocowanie zapewniają bezpieczeństwo w czasie podróży.

Jeśli przewozimy podopiecznego w zwykłej klatce, trzeba zadbać o to, aby była dobrze przymocowana. A  także, aby nie przemieszczała się w czasie jazdy. Nie tylko jest to niebezpieczne, ale powoduje też, że zwierzę odczuwa dodatkowy stres. Zdarza się, że po tak stresującej podróży nie chce kolejny raz wsiąść do samochodu. I trzeba go na nowo tego nauczyć.

 

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100
149,00 zł
  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl