Imiona dla psa

Wybraliśmy dla siebie odpowiednią rasę psa, a także jego płeć. Teraz pozostało nam już tylko wybrać odpowiednie imię dla psa. Wybór imienia dla naszego pupila wbrew pozorom nie jest łatwy. A powinien być dobrze przemyślany, w końcu będzie towarzyszyć psu (i nam) przez całe życie.

Zdarzają się sytuacje, kiedy widząc po raz pierwszy psa, wiemy już, jakie imię idealnie do niego pasuje. Przy wyborze imienia warto kierować się tym, aby było ono krótkie i dźwięczne. Im dłuższe imię, tym istnieje większa szansa, że pies nie będzie w stanie go zapamiętać. A  także na nie reagować. Ważne jest również, aby imię nie przypominało komend, gdyż mogą się psu po prostu mylić. Nadając imię pupilowi, należy też wziąć pod uwagę, aby nie było ono dla innych osób obraźliwe.

Zasady, o których warto pamiętać wybierając imię dla psa:

 • Imię, które łatwo zapamięta Twój pies. Wybierajmy nazwę krótką, składającą się tylko z jednej lub dwóch sylab. Takie krótkie i przez to proste imiona są bowiem zarówno najłatwiejsze do wypowiadania przez ludzi. A także jednocześnie zwracają na siebie uwagę psów.
 • Imię dla psa powinno być krótkie i dźwięczne. Wybierajmy nazwę dźwięczną i złożoną z twardych spółgłosek, bo takie są łatwiejsze do usłyszenia dla psów. Mało słyszalne i syczące dźwięki w nazwie są natomiast niewłaściwe.
 • Imię nie powinno być zbliżone do nazw komend, którymi posługujemy się podczas szkolenia zwierzęcia. Starajmy się nie wybierać też nazw brzmiących podobnie do poleceń i komend wydawanych psom, jak np. siad, waruj itp. Pies nie będzie wtedy wiedział, czy każemy mu coś zrobić, czy wołamy go po imieniu. I może często mylnie interpretować nasze zawołania.
 • Imię czworonoga nie może nikogo obrażać ani sprawiać nikomu przykrości. Nie nazywajmy też raczej psa imionami ludzkimi. Pewne rzeczy mogą być odbierane jako coś niestosownego i niekulturalnego. Z kolei podobieństwo imienia psa do imion ludzi może mylić i psa i te osoby. Kiedy będą oboje reagować na zawołanie.
 • Weź pod uwagę zdrobnienie imienia dla psa;
 • Wybierz imię, które będzie pasowało psu bez względu na jego wiek.

Imiona dla suczki

Imię żeńskie dla psa może być bardziej lub mniej popularne. Przed wyborem imienia powinniśmy poznać naszego pupila, aby imię dla suczki psa było dopasowane. Do jej charakteru, wyglądu i rasy. Oto kilka przykładów imion dla suczek: Greta, Mila, Kira, Bora, Doda, Aura. Lub Ida, Mia, Viva, Gaja. A także Etna, Kabi, Lady, Fiesta, Fortuna, Piękna,  Limba, Maca, Raja, Gafa, Sprytna. Oraz Sara, Łatka, Dakota, Zwinka, Draka.

Imiona dla psa samca

Wybierając imię dla psa samca również powinniśmy dopasować imię do osobowości. A także do wyglądu naszego psa. Warto zwrócić także uwagę na wielkość psa, aby np. imię dla psa samca małego nie kojarzyło się z wielkim czworonogiem. Poznajcie ciekawe propozycje męskich imion dla psa: Arnold, Cwaniak, Irys, Lucky, Leon, Pluto, Śpioch.

Możemy też wybrać imię psa sugerując się poniższymi kryteriami:

 • Imiona dla psów z bajek, filmów, seriali i książek: Astro, Balto, Beethoven, Biały Kieł, Chojrak, Cywil, Eddie, Happy, Huckelberry, Kibic, Lampo, Lassie, Madison, Odie, Pankracy, Piorun, Pluto, Reksio, Ren, Rex, Rin Tin Tin, Saba, Szarik, Śliniak, Tramp;
 • Imiona słynnych psów: Balto, Barry, Boss, Fala, Łajka;
 • Imiona dla psów ras myśliwskich: Amor, Eros, Grot, Hektor, Helmut, Ramzes, Torin;
 • Imię dla małego psa: Bąbel, Bambi, Amor, Baks, Coco, Micka, Buba, Pysia, Tymon, Pimpek, Rocky;
 • Imię dla dużego psa: Leon, Ares, Hektor, Drops, Koda, Piorun, Paco.

Imię dla psa jest ważne lecz odpowiednie jego żywienie jeszcze ważniejsze, pies to mięsożerca i dlatego należy wybierać karmy które będą odpowiednie, najlepiej aby były to karmy bezzbożowe, karmy które nie będą zawierały sztucznych konserwantów. Dietetycy dokładnie przeanalizowali potrzeby pokarmowe psów, po to, aby stworzyć karmę, która będzie naśladować dietę psich, oraz ich pobratymców żyjących współcześnie w środowisku naturalnym.

Zapewniamy zbilansowane proporcje białka, mięsa i tłuszczu w stosunku do węglowodanów oraz bardzo wysoką zawartość mięsa w karmach dla psów oferowanych przez nasz sklep. Prezentujemy wspaniałe karmu jesteśmy w stałym kontakcie z dietetykami zwierzęcymi, dzięki ktrórym możemy cały czas rozszerzać nasz asortyment.

karmy bezzbożowe dla psów

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100
149,00 zł
  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl