Akcesoria dla psów

Posiadanie psa to zarówno przyjemność, jak i obowiązek. Psy w zależności od rasy potrzebują mniej lub więcej ruchu oraz zabawy. Jednak każdy pies potrzebuje pielęgnacji, wypoczynku oraz pokarmu. W trosce o zapewnienie psu komfortowych warunków do życia i zabawy warto kupować mu akcesoria. Ułatwiają zaspokojenie podstawowych potrzeb psów, będąc równocześnie dużym ułatwieniem dla właścicieli pupila.

W sklepie internetowym dogomarket.pl znajdziemy przede wszystkim akcesoria niezbędne do utrzymania higieny i pielęgnacji. Jak i również duży wybór akcesoriów ułatwiających spacerowanie i uprzyjemniających zabawę.

Akcesoria do zabawy

Zabawki pełnią bardzo ważne funkcje w życiu psa. Sprawiają dużo radości oraz są pretekstem do aktywności fizycznej.

Zabawki są potrzebne psom do spędzania aktywnie wolnego czasu. Zabawa nimi sprawia im radość. A także daje możliwość poprawienia własnej kondycji i zwinności. Dotyczy to szczególnie psów w młodym wieku, gdyż muszą rozładowywać nadmiar energii. Jeśli nie zrobią tego na zabawkach to  zainteresują się meblami i butami. Pamiętajmy też, że podczas zabawy z psem zacieśnia się również więź z właścicielem.

Zabawkę należy dobrać odpowiednio do temperamentu i żywiołowości zwierzęcia. Na przykład pies myśliwski będzie wolał z pewnością piłkę lub frisbee. A spokojny Buldog pluszaka do spania. Niektóre psy silnej rasy uwielbiają się siłować, dlatego warto zaopatrzyć się w szarpaki. A dla psów, które dużo biegają sprawdzą się piłki do aportowania. Najlepsze są te gumowe, ponieważ dobrze się odbijają i są łatwe do zgniecenia. Inne zaś psy uwielbiają gryźć zabawki, więc tutaj polecam Trixie Ring pierścień — gryzak DentaFun. Jest to wyjątkowo praktyczna zabawka dla psa.

Gryzak służy jako zabawka: do rzucania lub gryzienia. Zabawkę tę można zaliczyć do kategorii 2w1. Ponieważ dostarcza pupilowi dużo radości a jednocześnie dba o zdrowie. Gryzak ten wykonany jest z naturalnej gumy. Dzięki specjalnie opracowanej strukturze zabawka podczas jej gryzienia wspomaga oczyszczanie zębów z osadu. Oraz zapobiega osadzaniu się kamienia nazębnego. A także wpływa na odświeżenie oddechu pupila.

Pielęgnacja psa

Czesanie psa to żmudna i niewdzięczna praca, ale niezwykle ważna, aby zachować higienę w domu. Odpowiednie zadbanie o sierść psa stanowi ważny element jego zdrowia i pielęgnacji. O sierść psa trzeba dbać systematycznie. Pozwala to uniknąć zbyt dużego wypadania włosów, przykrego zapachu oraz zapobiega powstawania kołtunów.

Szczotkowanie jest niezbędne dla zapewnienia dobrego wzrostu sierści psa. A także w usuwaniu brudu i zanieczyszczeń z włosia. Szczotkowanie zwierzęcia wpływa na wzrost włosia, ponieważ szczotkując masujemy skórę pupila. Oraz poprawiamy krążenie krwi eliminując przy tym martwą sierść.

 • Psy krótkowłose typu beagle, dogi, wystarczy czesać raz w tygodniu miękką szczotką;
 • Psy o gęstych włosach np. akity, owczarki niemieckie oraz husky – bardzo linieją kilka razy do roku, wymagają więc szczotkowania twardą szczotką przynajmniej co drugi dzień lub częściej;
 • Psy długowłose, takie jak: spaniele, czy pudle, wszelkiego rodzaju teriery, potrzebują codziennej, troskliwej pielęgnacji. Używamy wtedy szczotki o ostrych, metalowych końcach i grzebieni.

Rozczesywanie powinno być delikatne, zgodne ze wzrostem włosia (nie pod włos). Oprócz tego, że martwa sierść wypadająca podczas linienia brudzi mieszkanie. To dodatkowo nierozczesana razem z podszerstkiem może powodować formowanie się kołtunów. Dlatego warto zastosować FURminator Szczotka dwustronna. Jedna strona szczotki pokryta jest naturalnym włosiem, które pasuje do sierści krótkiej.  Druga strona pokryta jest specjalnymi igłami ze stali nierdzewnej które pasują do długiej sierści. Pamiętajmy, że kilka minut codziennego szczotkowania pozwala uniknąć trudności z rozczesywaniem. A dodatkowo wzmacniając więź opiekuna i zwierzęcia.

 

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100
149,00 zł
  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl