Opcje przeglądania
Dostępność
Promocja

Akcesoria dla gryzoni: myszy, chomiki. szynszyle, szczurki, kawie domowe, świnki morskie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jakie akcesoria są niezbędne dla gryzonia, żeby zwierzak mógł być zrelaksowany i szybciej się oswajał? Co warto kupić dla chomika, kawi domowej (świnki morskiej), oraz królika?

Zazwyczaj sama klatka, nawet ta największa i specjalnie przystosowana do wielkości i gatunku gryzonia nie wystarczy, żeby zwierzak poczuł się jak w domu. Potrzebne są jeszcze akcesoria do klatki, które pomogą futerzakowi szybciej się oswoić

Akcesoria dla gryzonia: Poidełko i miseczka dla gryzonia — czym kierować się podczas zakupu

Gryzonie to nie tylko myszki i chomiki, ale też zwierzęta większe, jak szczurek, kawia domowa, albo szynszyla. Każde z tych zwierząt posiada zupełnie inne preferencje żywieniowe. Nie powinno się kupować małego poidełko królikowi, albo wielkiej miski chomikowi — ten miskę będzie miał prawie zawsze pusta, ale z tego powodu, że napełnia sobie policzki pożywieniem, a potem zakupuje je w trocinach. Lepiej dobrać więc taką miseczkę, żeby nic się nie marnowało i nie było niespodzianek w postaci zakopanej karmy podczas sprzątania klatki. Dodatkowo miska powinna być stabilna, żeby się nie przewracać — gryzonie mają ukryte pokłady energii.

Akcesoria dla gryzonia: Jak dobrać odpowiedni domek i wystrój do klatki?

Domek powinien być wykonany z materiału, który jest bezpieczny dla organizmu — nie powinien być wykonany z cienkiego plastiku, żeby gryzoń nie miał problemów z układem pokarmowym. Gryzoń musi ścierać swoje zęby, ponieważ rosną mu one przez całe życie — z tego powodu może ponadgryzać brzegi domku. Aby temu zapobiec, lepiej jest dołożyć do klatki kilka drewnianych elementów — które pomogą zadbać o prawidłowe uzębienie pupila. Dodatkowo takie ozdoby wyglądają uroczo i stanowią bardzo przyjemny widok dla oczu właściciela.

Akcesoria dla gryzonia: Zabawki dla gryzoni — które sprawdzą się najlepiej? - odpowiadamy.

Wybór zabawek jest ogromny, ale należy pamiętać, że nie powinno się dawać kołowrotka śwince morskiej — ta zabawka jest przeznaczona dla chomika, a kawia może zrobić sobie krzywdę. Dla większych gryzoni polecamy kule smakule a dla świnki morskiej hamak, który jest hitem sprzedażowym i sprawia, że gryzoń jest zrelaksowany jak nigdy dotąd.

Produkty dnia
Posłanie VET BED biała angora 150x100
Posłanie VET BED biała angora 150x100

149,00 zł

  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl