Opcje przeglądania
Producent
Wysyłka w
Cena
 • od
  do
Promocja

Karma dla psa bez zbóż

Karma dla psa bez zbóż przeznaczona jest dla zwierząt z nietolerancją zbóż lub z alergiami. Mogą być zarówno mokre, jak i suche. Pozbawione są dodatków zbożowych na rzecz składników mięsnych i warzywnych. Mokre karmy bezzbożowe w puszce lub saszetce w rankingu karm zajmują wyższe miejsce niż zwykłe karmy w puszce – właśnie dlatego, że są to karmy dla psów z dużą zawartością mięsa. Niektórzy właściciele psów pracujących kupują wyłącznie mokrą karmę bez zbóż, a ryż lub inny wypełniacz gotują w domu w samodzielnie ustalanych ilościach.

Co to karma dla psa bez zbóż

Bezzbożowe karmy suche uchodzą za wysokojakościowe. Według producentów zawierają nawet do 80 proc. mięsa. Niektórzy producenci deklarują, że dana karma jest odpowiednia dla psa każdej rasy i w każdym wieku, co wydaje się sporym nadużyciem z uwagi na różne zapotrzebowanie np. szczeniaka i psa dorosłego na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Nie ma karmy uniwersalnej, dlatego producentów tak polecających swoje karmy lepiej omijać.

Karma dla psa bez zbóż dlaczego?

W rankingu suche karmy powinny zajmować dalekie miejsca. Są to produkty wysokoprzetworzone, wytwarzane metodą ekstruzji (przetłaczania surowca przez urządzenia, zwane ekstruderami, w temperaturze do 180 stopni i pod wysokim ciśnieniem do komory schładzającej). Surowce wyjściowe, zwłaszcza w przypadku karm tańszych, są najniższej jakości, niekiedy są to odpady poubojowe. Psy, które otrzymują karmę suchą, mają zwiększone zapotrzebowanie na wodę, gdyż karma jest jej całkowicie pozbawiona. W zasadzie jedynymi suchymi karmami dobrej jakości są bezzbożowe karmy weterynaryjne, dostępne jedynie w gabinetach lekarzy weterynarii: karma dla psa alergika, karma dietetyczna dla psa z problemami gastrycznymi, nerkowymi, wątrobowymi, itp. Są to karmy dla psa premium, a ich cena jest bardzo wysoka.

  • Showroom Zoologiczny
  • ul. Bysławska 28
   Warszawa 04-993

  • Tel.: 604 605 507
  • E-mail: kontakt@dogomarket.pl
  • Zapisz się do newslettera
  • O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów [nazwa sklepu]. Zgoda może być cofnięta w każdym czasię, np. poprzez [sposób rezygnacji].
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl